Другий сенат КСУ перейшов до закритої частини пленарного засідання у справі за конституційною скаргою Скрипки А.В.

Версія для друку

 

Другий сенат КСУ перейшов до закритої частини пленарного засідання

у справі за конституційною скаргою Скрипки А.В.

 

10 квітня Другий сенат Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочав розгляд справи за конституційною скаргою Скрипки Анатолія Володимировича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини третьої статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-XII зі змінами (далі – Закон).

Під час пленарного засідання було заслухано суддю-доповідача у справі Михайла Запорожця щодо змісту конституційної скарги та підстав для відкриття конституційного провадження у справі. Суддя-доповідач також озвучив позиції Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерства соціальної політики України, а також повідомив про зареєстровані у Верховній Раді України законопроекти щодо питань, порушених у конституційній скарзі.

Відповідно до частини третьої статті 59 Закону особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до Закону або за бажанням таких осіб – з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Автор клопотання вважає, що він як особа, призвана на військові збори, яка брала участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи у період з 6 січня 1987 року по 9 квітня 1987 року, має право з 1 жовтня 2017 року на перерахунок пенсії, що обчислюється з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, згідно з частиною третьою статті 59 Закону.

У конституційній скарзі Скрипка А.В. вказує на те, що згідно з положеннями частини третьої статті 59 Закону правове регулювання щодо обчислення пенсії по інвалідності не поширюється на військовослужбовців із числа військовозобов’язаних, призваних на військові збори з ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, у зв’язку з чим він отримує пенсію «у три рази нижчу ніж солдати строкової служби», що порушує його конституційні права, визначені частиною першою статті 9, частинами першою, другою статті 24 Конституції України.

Другий сенат Конституційного Суду України завершив розгляд справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення Рішення у справі.

Головував на пленарному засіданні заступник Голови Конституційного Суду України Олександр Тупицький.

На пленарному засіданні був присутній постійний представник Верховної Ради України у Конституційному Суді України Анатолій Селіванов.

Пленарне засідання транслювалося на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України в рубриці «Відеотрансляція засідань».

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2020 Конституційний Суд України