Перший сенат КСУ перейшов до закритої частини пленарного засідання у справі за конституційною скаргою Завгороднього С.М.

Версія для друку

Перший сенат КСУ перейшов до закритої частини пленарного засідання у справі
за конституційною скаргою
Завгороднього С.М.

 

05.06.2019

5 червня Перший сенат Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розглядав справу за конституційною скаргою Завгороднього Сергія Миколайовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) другого речення частини четвертої статті 130 Кодексу законів про працю України.

Під час пленарного засідання було заслухано інформацію судді-доповідача у справі Михайла Гультая щодо змісту конституційної скарги та підстав для відкриття конституційного провадження у справі.

Як зазначив суддя-доповідач, Завгородній С.М. звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням перевірити на відповідність Конституції України окремі положення Кодексу законів про працю України (далі – Кодекс) та Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів» від 13 травня 2014 року № 1255–VІІ. Ухвалою Першої колегії суддів Першого сенату Конституційного Суду України від 26 лютого 2019 року відкрито конституційне провадження у цій справі в частині відповідності Конституції України другого речення частини четвертої статті 130 Кодексу, яким передбачено «відповідальність за не одержаний підприємством, установою, організацією прибуток може бути покладена лише на працівників, що є посадовими особами».

На думку суб’єкта права на конституційну скаргу, оспорюване положення Кодексу суперечить частині першій статті 8, частинам першій, другій статті 19, частині першій статті 129 Конституції України. Заявник також вважає, що застосування законодавства про захист прав інвесторів до посадових осіб державних та комунальних установ суперечить принципу правової визначеності як невід’ємного елементу верховенства права.

Автор клопотання вказує, що Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів“ від 13 травня 2014 року № 1255–VІІ (далі – Закон) прийнято з метою захисту прав інвесторів та у ньому, зокрема, частину четверту статті 130 Кодексу було викладено у новій редакції та внесено зміни до Господарського кодексу України, Цивільного кодексу України, Закону України «Про акціонерні товариства» від 17 вересня 2008 року № 514–VI. У Законі поняття «посадова особа» вжито в значенні керівника господарського товариства. На думку автора клопотання, стягнення неодержаного прибутку може бути застосоване до посадових осіб господарських товариств. Відповідно до статті 1 Закону України «Про господарські товариства» комунальна установа не належить до господарських товариств. Саме тому Завгородній С.М. не є спеціальним суб’єктом, до якого може бути застосовано частину четверту статті 130 Кодексу.

Крім того, суддя-доповідач вказав на позиції, висловлені органами державної влади, науковими установами, навчальними закладами, до яких були надіслано запити щодо питань, порушених у конституційній скарзі.

Перший сенат Конституційного Суду України завершив розгляд справи у відкритій частині пленарного засідання і перейшов до розгляду справи у закритій частині пленарного засідання для обговорення та ухвалення рішення у справі.

Головувала на пленарному засіданні Голова Конституційного Суду України Наталя Шаптала.

На пленарному засіданні Першого сенату Конституційного Суду України були присутні суб’єкт права на конституційну скаргу Сергій Завгородній, уповноважена особа, яка діє від імені суб’єкта права на конституційну скаргу, адвокат Станіслав Гришин та інші громадяни України.

Пленарне засідання транслювалося на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України у рубриці «Відеотрансляція засідань».

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

 

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2020 Конституційний Суд України