Перший сенат КСУ перейшов до закритої частини пленарного засідання у справі за конституційною скаргою приватного підприємства «ОККО-Нафтопродукт»

Версія для друку

Перший сенат КСУ перейшов до закритої частини пленарного засідання у справі

за конституційною скаргою приватного підприємства «ОККО-Нафтопродукт»

 

12 червня Перший сенат Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розпочав розгляд справи за конституційною скаргою приватного підприємства «ОККО-Нафтопродукт» щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень абзаців вісімдесят третього, вісімдесят четвертого пункту 5, абзацу п’ятого пункту 53, абзацу сьомого пункту 54, абзацу четвертого пункту 55, абзаців дванадцятого, тринадцятого, двадцять п’ятого пункту 56, абзацу четвертого пункту 58 розділу І Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ (далі – Закон).

Головувала на пленарному засіданні Голова Конституційного Суду України Наталя Шаптала, яка є суддею-доповідачем у справі.

Під час відкритої частини пленарного засідання суддя-доповідач акцентувала увагу на змісті конституційної скарги, підставах відкриття конституційного провадження, ключових позиціях вищих навчальних закладів щодо питань, порушених у конституційній скарзі.

Вона зазначила, що конституційна скарга внесена належним суб’єктом права на конституційну скаргу та відповідає вимогам щодо її форми і змісту (статті 50, 55, 56 Закону України «Про Конституційний Суд України»). Враховуючи зазначене, перша колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України 4 жовтня 2018 року відкрила конституційне провадження у цій справі.

За словами судді-доповідача, автор клопотання зазначає про неконституційність оспорюваних положень Закону та вказує на порушення принципу верховенства права, а саме таких його складових, як юридична визначеність, передбачуваність, легітимність очікувань. Також у конституційній скарзі стверджується про порушення конституційних вимог щодо забезпечення державою захисту прав усіх суб'єктів права власності і господарювання та щодо рівності перед законом усіх суб'єктів права власності.

Перший сенат Конституційного Суду України дослідив матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшов до закритої частини пленарного засідання для продовження розгляду справи та ухвалення Рішення.

Пленарне засідання транслювалося на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України в рубриці «Відеотрансляція засідань».

 

Нагадаємо, 30 січня 2019 року Другий сенат Конституційного Суду України дослідив матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшов до закритої частини пленарного засідання.

Постановою Конституційного Суду України від 15 травня 2019 року суддю Наталю Шапталу, яка є суддею-доповідачем у вказаній справі, виключено зі складу Другого сенату Конституційного Суду України та включено до складу Першого сенату Конституційного Суду України. У зв’язку із зазначеним справа за конституційною скаргою приватного підприємства «ОККО-Нафтопродукт» розглядається новим складом Суду – Першим сенатом Конституційного Суду України.

 

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2020 Конституційний Суд України