Перший сенат КСУ перейшов до закритої частини пленарного засідання у справі за конституційною скаргою Плескача В.Ю.

Версія для друку

Перший сенат КСУ перейшов до закритої частини пленарного засідання
у справі за конституційною скаргою Плескача В.Ю.

 

10 липня 2019 року Перший сенат Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розглядав справу за конституційною скаргою Плескача В'ячеслава Юрійовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень другого речення частини четвертої статті 42 Закону України «Про Конституційний Суд України» (далі – Закон).

Під час пленарного засідання було заслухано інформацію судді-доповідача у справі Олександра Литвинова щодо змісту конституційної скарги та підстав для відкриття конституційного провадження у справі.

Як зазначив суддя-доповідач, Плескач В.Ю. звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням перевірити на відповідність положенням частини першої статті 8, частини третьої статті 15, статті 34 Конституції України положень другого речення частини четвертої статті 42 Закону, за якими «інформація за запитами щодо матеріалів справи, яку розглядає Конституційний Суд України, не надається».

На думку автора клопотання, встановлене оспорюваним положенням Закону обмеження є «безальтернативним, негнучким і категоричним» усупереч принципу верховенства права, а також є непропорційним втручанням у його право на доступ до інформації «як складової права на свободу думки і слова та вільного вираження своїх поглядів і переконань».

Як стверджує заявник, монополія Конституційного Суду України щодо текстів конституційних скарг, за якими не прийнято рішення, є цензурою в сфері конституційного судочинства.

Суддя-доповідач повідомив, що Третя колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України 19 червня 2019 року постановила Ухвалу про відкриття конституційного провадження у цій справі. Ухвалою визначено, що вирішення питання, порушеного в конституційній скарзі, належить до повноважень Конституційного Суду України; конституційна скарга відповідає вимогам Закону України «Про Конституційний Суд України» щодо її форми та змісту (статті 50, 55, 77) та внесена належним суб’єктом права на конституційну скаргу (стаття 56). Отже, наявні підстави для відкриття конституційного провадження у справі.

Перший сенат дослідив матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання і перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення Рішення. Рішення Конституційного Суду України за результатами конституційного провадження буде оприлюднено на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України відповідно до статті 94 Закону України «Про Конституційний Суд України».

Головував на пленарному засіданні старший за віком суддя  Конституційного Суду України Сергій Головатий.

Пленарне засідання транслювалося на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України у рубриці „Відеотрансляція засідань“.

 

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2020 Конституційний Суд України