Судді КСУ взяли участь у дев’ятій фаховій зустрічі з конституційного та конституційного процесуального права

Версія для друку

Судді КСУ взяли участь у дев’ятій фаховій зустрічі з конституційного та конституційного процесуального права

        

21.02.2019

Делегація у складі суддів Конституційного Суду України Сергія Головатого, Віктора Городовенка, Василя Лемака та Олега Первомайського взяла участь у дев’ятій фаховій зустрічі з питань конституційного та конституційного процесуального права, що відбулася 17-20 лютого 2019 року в місті Бонн (Федеративна Республіка Німеччина).

Захід, організований Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва, став продовженням українсько-німецьких фахових зустрічей, присвячених обговоренню актуальних питань конституційного права.

У роботі зустрічі взяли участь генеральний директор Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва, доктор Фрауке Бахлер, директор Фонду, доктор Штефан Хюльсхьорстер, які звернулися до української делегації з вітальними словами, а також судді Федерального Конституційного Суду Німеччини у відставці – професор, доктор Райнхард Гайєр, професор, доктор Удо Штайнер та доктор Вільгельм Шлукебір.

Під час фахової зустрічі було обговорено питання співвідношення практики Федерального Конституційного Суду Німеччини, Європейського суду з прав людини і Суду Європейського Союзу, проаналізовано принцип та практику тлумачення Основного Закону у світлі дружнього ставлення (тлумачення) до міжнародного права, а також підстави й порядок відводу/самовідводу судді конституційного суду.

Учасники заходу також розглянули питання конституційності законів з огляду на процедурні помилки і порушення регламенту в рамках законотворчої процедури, обговорили роль та дії конституційного суду в рамках усунення законодавчих прогалин або колізій, а також тимчасові розпорядження конституційного суду в рамках провадження.

Візит надав можливість для фахового обговорення та аналізу актуальних питань конституційного права, а також обміну науково-практичним досвідом між органами конституційного контролю обох держав.

 

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2020 Конституційний Суд України