Суддя КСУ Ігор Сліденко: «Нова компетенція КСУ: нові можливості – нові виклики»

Версія для друку

Суддя КСУ Ігор Сліденко: «Нова компетенція КСУ: нові можливості – нові виклики»

26.09.2018

20-23 вересня у м. Гданськ відбувся ХХ Міжнародний конгрес з європейського та порівняльного конституційного права «Розвиток конституційного права через конституційне правосуддя: знакові рішення та їх вплив на конституційну культуру».

Конгрес з європейського та порівняльного конституційного права, організований Гданським університетом спільно з Регенсбургським університетом, зібрав учасників з понад 22 країн світу. До його роботи долучилися науковці-конституціоналісти та представники конституційних судів Албанії, Білорусії, Грузії, Італії, Косово, Литви, Люксембургу, Македонії, Молдови, Німеччини, Польщі, Румунії, Словаччини, України, Франції, Чехії, Хорватії та інших країн.

Захід відкрив заступник декана факультету права та адміністрування Гданського університету, професор Петро Узієбло. Він наголосив на актуальності тематики заходу та побажав учасникам плідної роботи.

Гостей також привітали проректор Гданського університету Анна Мачніковська та мер м. Гданськ Павел Адамович. Зі вступною доповіддю на тему «Еволюція конституційного права: приклад Німеччини» виступив професор Регенсбургського університету Райнер Арнольд.

В рамках заходу суддя Конституційного Суду України Ігор Сліденко представив доповідь на тему: «Нова компетенція КСУ: нові можливості – нові виклики». Він окреслив основні новели Закону України «Про Конституційний Суд України», ухваленого після внесення змін до Конституції України в частині правосуддя. Крім того, суддя поінформував учасників Конгресу про виклики, що постають перед органом конституційного контролю України в умовах його реформування, та детально зупинився на запровадженні інституту конституційної скарги, як дієвого механізму захисту прав людини.

Робота ХХ Міжнародного конгресу проходила у формі секційних засідань, під час яких учасники мали змогу обговорити актуальні питання конституційного судочинства.

 

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2019 Конституційний Суд України