Суддя КСУ Михайло Гультай взяв участь у міжнародній конференції конституціоналістів у Князівстві Андорра

Версія для друку

 

Суддя КСУ Михайло Гультай взяв участь у міжнародній конференції конституціоналістів у Князівстві Андорра

 

12-13 липня 2018 року суддя Конституційного Суду України Михайло Гультай взяв участь у міжнародній конференції «Конституційні суди: гарантія демократичного устрою суспільства?», що відбулася з нагоди 25-ї річниці Конституційного Суду Князівства Андорра.

У роботі наукового форуму, який проходив у місті Андорра-ла-Велья, взяли участь представники органів державної влади Князівства Андорра,  делегації органів конституційної юрисдикції понад 40 країн світу, зокрема, Республіки Албанія, Королівства Бельгія, Республіки Гвінея-Бісау, Арабської Республіки Єгипет, Республіки Кабо-Верде, Республіки Казахстан, Республіки Кіпр, Республіки Конго, Республіки Косово, Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Держави Лівія, Великого Герцогства Люксембург, Республіки Молдова, Республіки Сербія, Республіки Словенія, Угорщини, Республіки Хорватія, Чорногорії, Швейцарії, а також представники Європейської Комісії «За демократію через право» (Венеційська Комісія).

Впродовж роботи учасники конференції активно обговорювали питання забезпечення верховенства Конституції в правовій системі держави, захисту органами конституційної юрисдикції основоположних прав, закріплених у конституціях і міжнародно-правових актах, гарантій забезпечення поділу повноважень між центральними та місцевими органами влади. Окрему увагу було акцентовано на критиці рішень конституційних судів з боку органів державної влади, мас-медіа, громадськості.

Крім того, в ході конференції йшлося про зміцнення незалежності органів конституційного контролю, забезпечення неупередженості їх рішень, а також обговорювалися питання організації роботи конституційних судів країн-учасниць заходу, гарантії незалежності суддів, їх повноваження та відповідальність. Особливу увагу було приділено інституту окремої думки в конституційному судочинстві.

За результатами міжнародної конференції буде видано збірник матеріалів, який міститиме доповіді та презентації її учасників.

Відповідно до програми заходу учасники конференції відвідали Парламент Князівства Андорра, а також з нагоди Національного свята Французької Республіки – Дня взяття Бастилії – Посольство Французької Республіки в Князівстві Андорра.

Під час візиту суддя Конституційного Суду України Михайло Гультай провів робочі зустрічі з керівництвом Конституційного Суду Князівства Андорра, представниками органів конституційної юрисдикції країн-учасниць конференції, Венеційської Комісії, а також зустрівся з Почесним консулом України в Князівстві Андорра Антоні Зорзано Рієра.

У ході зустрічей наголошувалося на важливості обміну досвідом у сфері захисту прав і свобод людини і громадянина органами конституційного контролю.

 

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2019 Конституційний Суд України