Участь судді Конституційного Суду України Віктора Городовенка у робочій зустрічі Консультативної ради європейських суддів

Версія для друку

Участь судді Конституційного Суду України Віктора Городовенка у робочій зустрічі Консультативної ради європейських суддів

 

26.03.2018

        20-23 березня суддя Конституційного Суду України Віктор Городовенко взяв участь у 34-їй робочій зустрічі Консультативної ради європейських суддів (КРЄС).

 

Основними темами для обговорення стали питання запобігання, виявлення та протидії корупції у судовій системі, посилення доброчесності суддів через запровадження міжнаціональних інструментів та механізмів співробітництва.

Під час засідання Консультативної ради європейських суддів робоча група працювала над проектом структури Висновку № 21, який планується розглянути на пленарному засіданні КРЄС у листопаді 2018 року.

Проведення наступної зустрічі Консультативної ради європейських суддів заплановано на червень 2018 року.

У рамках візиту до м. Страсбург відбулася робоча зустріч судді Конституційного Суду України Віктора Городовенка з Послом, Постійним представником України при Раді Європи Дмитром Кулебою, під час якої сторони обговорили питання реформування правової системи України.

Віктор Городовенко розповів про останні події, які відбулися у КСУ, зокрема було обрано Голову Суду Станіслава Шевчука та заступника Голови Суду Олександра Тупицького. Крім того, як зазначив промовець, було ухвалено Регламент Суду, що є процесуальним документом, який визначає організацію внутрішньої роботи КСУ та відповідні правила процедури розгляду ним справ, у тому числі й конституційних скарг. Інститут конституційної скарги є дуже важливим елементом судової реформи, що надає можливість особі безпосередньо звернутися до органу конституційної юрисдикції за захистом своїх прав. «Найближчим часом Конституційний Суд України сформує сенати, утворить колегії, а також затвердить їх персональний склад, що дасть змогу перейти до безпосереднього розгляду конституційних скарг громадян», – підкреслив Віктор Городовенко.

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба висловив надію, що захист прав людини через конституційну скаргу зменшить кількість звернень до Європейського суду з прав людини.

 

Довідково. Консультативна рада європейських суддів (КРЄС) є консультативним органом, створеним Комітетом міністрів Ради Європи з метою сприяння забезпеченню незалежності, неупередженості та професійності суддів. КРЄС наголошує на важливій ролі незалежної та ефективної судової влади як однієї з гілок державної влади у демократичному суспільстві. До цього часу КРЄС підготувала та ухвалила двадцять Висновків, які враховують не лише особливості існуючих національних судових систем та кращу європейську практику, а й містять пропозиції щодо вдосконалення статусу суддів та покращення доступу громадян до правосуддя. Перший Висновок КРЄС був ухвалений у 2001 році, і присвячений стандартам незалежності судової влади та незмінюваності суддів. Висновки КРЄС використовуються при підготовці національних нормативно-правових актів, а також як інструменти під час здійснення правосуддя та як орієнтир для суддів і суддівських комісій.

 

 

Інформує Відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2020 Конституційний Суд України