Уряд прийняв Постанову на виконання Рішення КСУ

Версія для друку

Уряд прийняв Постанову на виконання Рішення КСУ

 

30.07.2018

На виконання Рішення Конституційного Суду України від 24 квітня 2018 року № 3-р/2018 у справі за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини шостої статті 216 Кримінального процесуального кодексу України Кабінет Міністрів України прийняв Постанову від 26 липня 2018 р. № 597, якою вніс зміни до Положення про Міністерство юстиції України.

Зокрема, Постановою передбачено виключити з повноважень Мін’юсту функцію із забезпечення здійснення досудового розслідування злочинів, вчинених на території або в приміщеннях Державної кримінально-виконавчої служби. Нагадуємо, що у своєму Рішенні Суд вказав, що працівники компетентних органів при розслідуванні таких справ мають бути незалежними та безсторонніми.

Крім того, Конституційний Суд України зобов’язав Верховну Раду України привести нормативне регулювання, встановлене частиною  шостою статті 216 Кримінального процесуального кодексу України, що визнана неконституційною, у відповідність із цим Рішенням.

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2019 Конституційний Суд України