Відбулася урочиста церемонія складення присяги суддями Конституційного Суду України Сергієм Головатим та Василем Лемаком

Версія для друку

Відбулася урочиста церемонія складення присяги суддями
Конституційного Суду України Сергієм Головатим та Василем Лемаком

02.03.2018

2 березня на спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду України відбулася урочиста церемонія складення присяги суддями Конституційного Суду України Сергієм Головатим та Василем Лемаком.

 

Судді Конституційного Суду України Сергій Головатий та Василь Лемак були призначені на посаду Указами Президента України від 27 лютого 2018 року № 45/2018 та № 46/2018.

Урочиста церемонія складення присяги новопризначеними суддями відбувалася у Залі засідань Конституційного Суду України відповідно до § 2 Регламенту Суду. Головував на спеціальному пленарному засіданні Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук.

На урочистому заході були присутні Президент України Петро Порошенко, Голова Верховного Суду Валентина Данішевська, Голова Ради Суддів Валентина Сімоненко, Заступник Глави Адміністрації Президента Олексій Філатов, судді Конституційного Суду України Віктор Городовенко, Михайло Гультай, Михайло Запорожець, Олександр Касмінін, Віктор Колісник, Олександр Литвинов, Володимир Мойсик, Сергій Сас, Ігор Сліденко, Олександр Тупицький, Наталя Шаптала, Станіслав Шевчук, судді Конституційного Суду України попередніх каденцій, працівники Секретаріату Суду, представники засобів масової інформації та інші громадяни України.

Сергій Головатий та Василь Лемак склали присягу судді Конституційного Суду України та засвідчили її текст особистими підписами.

Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук вручив суддям суддівські мантії, нагрудні знаки, привітав їх з набуттям повноважень судді Конституційного Суду України та побажав успіхів у роботі на цій посаді.

Відповідно до частини першої статті 148 Конституції України та частини першої статті 9 Закону України „Про Конституційний Суд України“ склад Суду становить 18 суддів Конституційного Суду. Президент України, Верховна Рада України та з’їзд суддів України призначають по шість суддів Конституційного Суду. Наразі у складі Конституційного Суду України перебувають 16 суддів. Вакантними залишаються 2 посади суддів за квотою Верховної Ради України.

Нагадуємо, що відбір кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України відбувається на конкурсних засадах. Порядок такого відбору визначений статтями 12-15 Закону України „Про Конституційний Суд України“.

Крім того, відповідно до частини сьомої статті 148 Конституції України та частини першої статті 17 Закону України „Про Конституційний Суд України“ суддя КСУ набуває повноважень з дня складення ним присяги на спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду України. Зазначимо, до внесення конституційних змін в частині правосуддя складення присяги суддями Конституційного Суду України відбувалося на пленарних засіданнях Верховної Ради України.

Трансляція спеціального пленарного засідання відбувалася на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України.

 

 

Біографічна довідка.

Сергій Головатий – заслужений юрист України, доктор юридичних наук, член-кореспондент НАПрН України. Правознавець, до кола інтересів якого, належать питання міжнародного публічного права, теорії права, конституційного права та прав людини.

Свою трудову діяльність розпочав у 1980 році на посаді наукового співробітника Інституту соціальних та економічних проблем зарубіжних країн Академії наук України, був викладачем кафедри міжнародного права Київського університету ім. Тараса Шевченка, народним депутатом України шести скликань ВРУ, працював на посадах Міністра юстиції України, віце-президента Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), був членом Європейської Комісії „За демократію через право“ від України, обіймав посади віце-президента та члена Бюро Комісії. З січня 2010 року був призначений представником ПАРЄ у Венеціанській Комісії.

Як науковець, Сергій Головатий, відомий не лише на теренах України, а й за її межами. Зокрема, свої наукові дослідження проводив в Інституті порівняльного публічного права і міжнародного права Макса Планка у м. Гайдельберг (Німеччина) та Школі права Єльського університету за програмою обмінів Фулбрайта у м. Нью Гейвен (США).

Очолював робочі групи з питань підготовки проектів Цивільного та Адміністративного кодексів, Національної комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права тощо.

Автор низки наукових праць з питань міжнародного та конституційного права.

 

Василь Лемак – доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрН України.

Трудова діяльність Василя Лемака розпочалася в Ужгородському національному університеті. З 1993 року по 2004 рік він працював на посадах старшого юрисконсульта, асистента, старшого викладача, доцента, професора, завідувача кафедри теорії та історії держави і права юридичного факультету цього університету.

Василь Лемак брав участь у розробці проектів законів України „Про політичні партії“, „Про відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу“. Працював у складі робочої групи з питань судової реформи, де був одним із розробників проекту Закону „Про Конституційний Суд України“, а також у складі Національної конституційної ради, створеної Президентом України. Вчений секретар Західного регіонального центру НАПрН України.

Автор низки наукових та навчально-методичних праць, тематикою яких є, зокрема, теоретико-правові проблеми державотворення в Україні у контексті досвіду країн Центральної Європи.

 

 

Інформує Відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2019 Конституційний Суд України