"Я маю право на прекрасні миті дитинства": у КСУ відзначили Міжнародний день захисту дітей

Версія для друку

"Я маю право на прекрасні миті дитинства": у КСУ відзначили Міжнародний день захисту дітей

 

1-го червня в Україні та усьому світі щорічно відзначають Міжнародний день захисту дітей – свято, яке нагадує суспільству про те, що діти є найдорожчим багатством кожної родини та кожної держави. Діти, батьки, сім’я – це ті споконвічні цінності, які з давніх-давен сповідує Український народ, зберігаючи власну культуру та витоки національної державності.

У приміщенні Конституційного Суду України з 30 червня проходила виставка художньої творчості дітей віком від 3 до 16 років на тему: „Я маю право на прекрасні миті дитинства“. Експонувалися різностильові роботи – малюнки, художні вироби з природного й штучного матеріалу та інші твори дитячого мистецтва. Загалом експозиція містила понад 50 робіт. Діти зворушливо зобразили природу, родину, героїв дитячих казок тощо. Усі без виключення роботи виконані старанно та з любов’ю, і тому жодного з глядачів вони не залишили байдужим.

Напередодні Дня захисту дітей судді Конституційного Суду України зустрілися з дітьми працівників Суду.

Голова Конституційного Суду України Наталя Шаптала від імені суддів та себе особисто привітала дітей та батьків з Днем захисту дітей та зауважила, що щоденно судді органу конституційної юрисдикції виконують свої повноваження, пов’язані з захистом Конституції України та гарантуванням її верховенства. Вона зазначила, що Конституція України визначає людину, як найвищу соціальну цінність в державі, а Конституційний Суд України обстоює її права.

За словами Голови Суду, діти є особливою соціальною групою населення, яка має свої права, інтереси, специфічні проблеми, але не може самостійно відстоювати і захищати їх в суспільстві. І саме на батьків, підкреслила вона, покладається головний обов’язок – захищати дітей у повсякденному житті, адже саме діти є надією та майбутнім нашої держави.

Наталя Шаптала побажала хлопчикам та дівчаткам Божого захисту та чистого неба над головою.

В урочистій атмосфері відбулося нагородження учасників художньої виставки. Керівник Секретаріату Конституційного Суду України Ярослав Василькевич привітав батьків і дітей зі святом, подякував усім юним творцям за участь у виставці художніх робіт та спільно з Головою Конституційного Суду України вручили кожному маленькому автору листи Подяки.

Крім того, для дітей було організовано оглядову екскурсію приміщенням Конституційного Суду України. Дітлахи відвідали бібліотеку, зали засідань Великої палати та Сенату Суду, оглянули музейну експозицію. Кожен мав змогу отримати позитивні емоції та гарні враження від взаємного спілкування, поділитися радістю та святковим настроєм.

 

 

Інформує відділ комунікації Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2020 Конституційний Суд України