Делегація Конституційного Суду України взяла участь в III Харківському міжнародному юридичному форумі

Версія для друку

Делегація Конституційного Суду України взяла участь в III Харківському міжнародному юридичному форумі

 

26.09.2019

Делегація Конституційного Суду України у складі Голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького, суддів Суду Віктора Городовенка, Олександра Касмініна, Віктора Колісника та Олега Первомайського взяла участь в ІІІ Харківському міжнародному юридичному форумі, який проходив 24-26 вересня 2019 року у місті Харків.

Голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький привітав учасників ІІІ Харківського міжнародного юридичного форуму від імені  колективу Конституційного Суду України та від себе особисто. Він зазначив, що участь органу конституційної юрисдикції в міжнародних науково-практичних заходах сприяє узагальненню та запровадженню найбільш прогресивних підходів у розумінні актуальних проблем права та, як наслідок подальше використання таких підходів при розробці концепцій актів конституційного нормоконтролю.

Голова Суду висловив сподівання, що ІІІ Харківський міжнародний юридичний форум стане  плідним заходом, під час якого будуть оприлюднені питання, які у подальшому визначать теми цікавих монографічних досліджень, побажав учасникам заходу наснаги, продуктивності та плідної роботи.

Учасників заходу також привітали Голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична, перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук, Президент Національної академії правових наук України, ректор Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого Василь Тацій, заступник Міністра освіти і науки України Максим Ярмистий, директор Інституту держави і права НАН України Юрій Шемшученко, посол, Координатор проектів ОБСЄ Генрік Вілладсен та Керівник проекту USAID «Нове правосуддя» Девід Вон.  

Участь у форумі взяли представники 30 країн. Серед них провідні експерти міжнародного і гуманітарного права, представники органів правопорядку, судової влади, політики.

Під час першої сесії «Цінності та принцип європейського конституціоналізму» доповідь на тему «Європеїзація конституційного права України: від верховенства закону до верховенства права» представив Голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький.

Зокрема, у доповіді була проаналізована роль КСУ у процесі європеїзації правової системи України  та її  трансформації після відновлення незалежності. Також для розуміння процесів, які відбувалися протягом останніх 28 років державотворення в Україні, доповідач зробив історичний екскурс, яким проілюстрував, що наукові парадигми змінюються разом з панівними уявленнями правничої спільноти. Жодна правова система не є інертною. Перманентно змінюються й юридичні стандарти, що визначають зміст та обсяг основоположних прав і свобод людини.

Завершуючи свій виступ, Голова Суду зауважив, що верховенство права – це не статична категорія, яка об’єктивується через оприлюднення відповідного владного веління, а спосіб співіснування людини, суспільства та держави.

Панельні дискусії форуму цього року були присвячені наступним темам: «Оновлення цивільного законодавства України: на шляху до європеїзації приватного права»; «Європейська інтеграція крізь призму конституційного права»; «Бізнес і права людини: основні виклики для нових демократій»; «Кримінальні загрози в секторі безпеки: практики ефективного реагування»; «Майбутнє цифрових активів: фінансово-правовий погляд».

Співорганізаторами форуму виступили Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Національна академія правових наук України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство юстиції України, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, за підтримки Харківської обласної державної адміністрації та Харківської міської ради.

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2021 Конституційний Суд України