Візит Голови Конституційного Суду України Станіслава Шевчука до Литовської Республіки (оновлено)

Версія для друку

Візит Голови Конституційного Суду України Станіслава Шевчука до Литовської Республіки (оновлено)

26.03.2018

26 березня Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук взяв участь у заходах, пов'язаних із обговоренням співробітництва між конституційними судами України та Литовської Республіки та у рамках Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів.


Фото з сайту Конституційного Суду Литовської Республіки

Метою візиту було обговорення подальшого співробітництва між конституційними судами України та Литви, зокрема, щодо підтримки реформування української правової системи, включаючи реформу органу конституційного контролю в контексті європейської інтеграції.


Фото з сайту Конституційного
Суду Литовської Республіки

Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук зустрівся з Головою та суддями Конституційного Суду Литовської Республіки. Станіслав Шевчук подякував колегам за багаторічну підтримку Української держави та органу конституційної юрисдикції і зазначив, що вона є вкрай важливою та необхідною у цей непростий для нашої країни період. „В державі має функціонувати незалежний, ефективний, відкритий для громадськості Конституційний Суд, в якому ухвалюються рішення та захищаються конституційні права людини та громадянина“, – зазначив він.


Фото з сайту Конституційного
Суду Литовської Республіки

Голова Конституційного Суду Литви Дейнюс Жалімас наголосив на теплих та дружніх стосунках, що склалися між українським та литовським конституційними судами, про що свідчить перший міжнародний візит Станіслава Шевчука у статусі Голови саме до Литви. Досвід Конституційного Суду України може бути цінним в контексті інституту конституційної скарги, запровадження якого є можливою перспективою для Литви.


На фото Голова КСУ Станіслав Шевчук та
Прем`єр-міністр Литви Саулюс Сквернеліс

Голова Конституційного Суду Станіслав Шевчук провів низку робочих зустрічей, зокрема, з Головою Сейму Литовської Республіки Вікторасом Пранцкетісом (Viktoras Pranckietis), прем'єр-міністром Литви Саулюсом Сквернелісом (Saulius Skvernelis), заступником міністра закордонних справ Дарюсом Скусявічюсом (Darius Skusevičius), Головою Союзу татар Литви Адасом Якубаускасом (Adas Jakubauskas), ректором Університету Миколаса Ромериса Альгірдасом Монкевічіусом (Algirdas Monkevičius). 


Фото з сайту Сейму Литовської
Республіки, автор Дж. Барісайте

Голова Сейму Литовської Республіки Вікторас Пранцкетіс привітав Станіслава Шевчука з обранням Головою Конституційного Суду України та висловив підтримку у реформуванні правової системи в України. Він наголосив на позитивних зрушеннях у діяльності Конституційного Суду України, зокрема, ухваленні процесуальних актів та низки важливих рішень. Крім того, співрозмовники обговорили ініціативу Президента України Петра Порошенка про зміни до тексту Преамбули Конституції України щодо геополітичної європейської та євроантлантичної орієнтації нашої країни.


Фото з Конституційного Суду
Литовської Республіки

Під час зустрічі Голови КСУ Станіслава Шевчука із заступником міністра закордонних справ Дарюсом Скусявічюсом також широко обговорювалася ініціатива Президента України та отримала позитивне схвалення литовської сторони. 

Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук разом із Головою Конституційного Суду Литовської Республіки Дейнюсом Жалімасом та Послом України у Литовській Республіці Володимиром Яценківським відвідали храм Пресвятої Тройці при Василіянському монастирі Святого Йосафата у Вільнюсі, де відбулася зустріч з отцем Вінкентієм.

 

 

Інформує Відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2020 Конституційний Суд України