Зустріч Голови Конституційного Суду України Станіслава Шевчука з Головою Представництва Європейського Союзу в Україні Хюґом Мінгареллі

Версія для друку

Зустріч Голови Конституційного Суду України Станіслава Шевчука з Головою Представництва Європейського Союзу в Україні

Хюґом Мінгареллі

21.03.2018

21 березня у Конституційному Суді України відбулася зустріч Голови Конституційного Суду України Станіслава Шевчука з Послом, Головою Представництва Європейського Союзу в Україні Хюґом Мінгареллі.

 

У заході взяли участь керівник політичного відділу Представництва Європейського Союзу в Україні Фабіо Делла Пьяцца, керівник проектів Представництва Європейського Союзу в Україні Андрій Співак та керівництво Секретаріату Конституційного Суду України.

Під час зустрічі сторони обговорили актуальні питання співпраці між Конституційним Судом України та Представництвом Європейського Союзу в Україні, зокрема, у напрямі експертно-аналітичного та інформаційного забезпечення Суду.

 Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук поінформував гостей про останні зміни, які відбулися у КСУ. Він зазначив, що нещодавно Судом було ухвалено Регламент – процесуальний документ, який визначає організацію його внутрішньої роботи та відповідні правила процедури розгляду ним справ, у тому числі й  конституційних скарг.  «Також найближчим часом буде сформовано сенати та колегії», – додав промовець.

Станіслав Шевчук зазначив, що його пріоритет як Голови Конституційного Суду України – європейський напрямок, адже, на його думку, важливо ухвалювати рішення Конституційного Суду України з урахуванням європейських цінностей, що містяться у нашій Конституції.

Голова КСУ розповів про запровадження в Україні інституту конституційної скарги. «Відтепер особа може безпосередньо звернутися до Конституційного Суду, якщо вважає, що її конституційне право порушено», – продовжив промовець. Він додав, що наразі до Суду вже подано більш ніж 500 конституційних скарг, з яких близько 100 розподілені між суддями.

Очільник Суду наголосив на необхідності повернення довіри людей до Конституційного Суду України та його рішень. «Ми – судді, розуміємо свою відповідальність перед людьми», – констатував Станіслав Шевчук.

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінгареллі привітав Станіслава Шевчука з обранням Головою Конституційного Суду України та побажав успіхів у реалізації відповідальної місії, яка постає перед ним. Посол зазначив, що модернізація країни – це завжди не просто, процес реформування є важким та тривалим. «Однак важливо впевнено йти європейським шляхом, який обрала Ваша країна», – зауважив Хюґ Мінгареллі.

Співрозмовники подякували один одному за інформативну зустріч, висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю та домовились про реалізацію спільних заходів задля зміцнення інституційної спроможності Конституційного Суду України.

 

 

Інформує Відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2020 Конституційний Суд України