Конституційний Суд України
Published on Конституційний Суд України (https://web.ccu.gov.ua)

Головна > До уваги користувачів вебсайту Конституційного Суду України!

До уваги користувачів вебсайту Конституційного Суду України!

 

До уваги користувачів вебсайту Конституційного Суду України!

 

Відповідно до Розпорядження Голови Конституційного Суду України „Про проведення оцінки корупційних ризиків у діяльності Конституційного Суду України“ від 14 травня 2020 року № 25/01/2020-ОД у Конституційному Суді розпочинається робота з проведення оцінки корупційних ризиків у його діяльності.

Пропозиції щодо участі в роботі Комісії (з підтвердженням відповідного досвіду роботи) надсилати до 25 травня на е-mail: inbox@ccu.gov.ua; protk@ccu.gov.ua.

Довідково. У Методології оцінювання корупційних ризиків у діяльності органів влади, затвердженої рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 2 грудня 2016 року № 126, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2016 року за № 1718/29848, передбачено, що суб’єкт затвердження антикорупційної програми приймає рішення про проведення оцінки корупційних ризиків, яке з метою залучення до складу комісії представників громадськості та експертів не пізніше семи робочих днів до моменту затвердження її складу розміщується на офіційному веб-сайті органу влади.

У Методичних рекомендацій щодо підготовки антикорупційних програм органів влади, затверджених рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 19 січня 2017 року № 31 зазначено, що надзвичайно важливим є залучення до здійснення усіх заходів та дій під час підготовки антикорупційних програм представників громадськості та експертів, які володіють як теоретичними, так і практичними знаннями про особливості роботи органу та сферу його регулювання.

Для здійснення оцінки корупційних ризиків найбільш оптимальним є колегіальне оцінювання, тобто створення комісії з оцінки корупційних ризиків органу влади, до складу якої включаються працівники структурних підрозділів органу влади та, за згодою, представники громадськості, експерти, які володіють знаннями про внутрішнє і зовнішнє середовище органу влади та мають досвід роботи у сфері його діяльності.

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу