Конституційний Суд України
Published on Конституційний Суд України (https://web.ccu.gov.ua)

Головна > Конституційні зміни щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО (проблеми реалізації)

Конституційні зміни щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО (проблеми реалізації)

Стецюк П. Конституційні зміни щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО (проблеми реалізації). Правові засади європейської та євроатлантичної інтеграції України: досягнення та перспективи : збірник матеріалів учасників П’ятої міжнародної науково-практичної конференції (Національний університет «Львівська політехніка», м. Львів, 19 листопада 2021 р.) / відп. за вип. В. Б. Ковальчук; упоряд. І. Д. Софінська. Львів: Каменяр, 2022. С. 11-14.

Зазначено, що за три (неповних) роки «існування» конституційних положень, передбачених Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)» практика їхнього застосування не стала особливо помітною. Наголошено, що реально оцінюючи практику реалізації конституційних положень в Україні органами державної влади тільки через те, що вони є «норми прямої дії», особливо коли цими ж приписами покладаються нові зобов'язання на органи державної влади, чекати від них підвищеної активності в цьому напрямку не приходиться. Проаналізовано пропозиції, які, видається, могли б суттєво покращити стан практичної реалізації конституційних положень щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі і в Організації Північноатлантичного договору та реально їх наблизити.

Переглянути текст

ДолученняРозмір
Іконка PDF завантажити файл у форматі PDF113.87 КБ
Автори: 
Стецюк П.
Рік видання: 
2022
Кількість сторінок: 
4
Видавництво: 
Каменяр (Львів)
конституційні зміни
членство України в ЄС
членство України в НАТО
державна влада