ПРЕС-СЛУЖБА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
(Сектор інформаційно-аналітичної роботи)
01033, Київ, Жилянська, 14
тел. 238-10-80, 238-10-25
факс 287-36-16
Вийшов збірник матеріалів Міжнародної конференції, присвяченої 20-ій річниці Конституційного Суду України
У київському видавництві «Ваіте» вийшов збірник матеріалів Міжнародної конференції «Конституційний контроль і процеси демократичної трансформації у сучасному суспільстві», яка відбулася в місті Києві 7-8 жовтня 2016 року. Видання збірника здійснено в межах реалізації Проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Підтримка реформи конституційної юстиції».
Представницький форум «Конституційний контроль і процеси демократичної трансформації у сучасному суспільстві», організований Конституційним Судом України спільно з Європейською Комісією «За демократію через право» (Венеціанська комісія), Німецьким Фондом міжнародного правового співробітництва та Координатором проектів ОБСЄ в Україні, Організацією з безпеки та співробітництва в Європі став визначною подією в житті української держави.
Важливість його проведення відзначив Президент України Петро Порошенко, який взяв участь у проведенні заходу. На перших сторінках збірника вміщено його вітальну промову з нагоди 20-ї річниці Конституційного Суду України Суду. За словами Президента України знаковим є те, «що 20-річчя Конституції та Конституційного Суду України співпало зі стартом глибокої реформи судової гілки влади».
У вступному слові Голови Конституційного Суду України Юрія Бауліна, який доклав багато зусиль для успішної організації такого масштабного наукового заходу, прозвучали щирі слова подяки делегатам форуму з багатьох країн Європи, які своєю участю засвідчили високу повагу до України, до суддів КСУ і вченим з конституційного права у рік 20-ї річниці утворення КСУ.
У збірнику розміщено також вітання Національного радника з юридичних питань Координатора проектів ОБСЄ в Україні Олександра Водяннікова, Директора Німецького фонду міжнародного правового співробітництва (IRZ) Вероніки Келлер-Енгельс, Голови Європейської Комісії «За демократію через право» (Венеціанська Комісія) Джанні Букіккіо, які прозвучали на форумі.
Окремими розділами до видання увійшли яскраві виступи представників органів конституційної юрисдикції зарубіжних країн, фахівців у галузі конституційного права, суддів Конституційного Суду України, зокрема, доповіді Голови Конституційного Суду Азербайджанської Республіки Фархада Абдулаєва, судді Конституційного Суду Азербайджанської Республіки Джейхуна Гараджаєва, судді Конституційної палати Верховного Суду Киргизької республіки Чолпон Осмонової, заступника Голови Конституційного Суду Республіки Білорусь Ольги Сергеєвої.
У збірнику представлено доповіді кандидата юридичних наук, доцента, завідувача кафедри теорії та історії держави і права Національного університету «Острозька академія» Сергія Іщука, кандидата юридичних наук, доцента, завідувача кафедри конституційного та міжнародного права Національної академії внутрішніх справ Богдана Калиновського, доктора юридичних наук, професора, завідувача кафедри загальнотеоретичної юриспруденції, конституційного та адміністративного права Київського інституту Національного університету «Одеська юридична академія» Анжеліки Крусян, доктора юридичних наук, доцента, завідувача кафедри правосуддя Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Оксани Щербанюк.
Неабияку цікавість у читачів викличуть і спеціально підготовлені до конференції наукові матеріали суддів КСУ – доктора юридичних наук, професора, судді Конституційного Суду України у відставці Михайла Костицького і кандидата юридичних наук, завідувача Сектору моніторингу правової інформації Наталії Кушакової-Костицької, кандидата юридичних наук, докторанта Інституту законодавства Верховної Ради України Марії Маркуш, кандидата юридичних наук, судді Конституційного Суду України у відставці Віктора Скоморохи, напрацювання інших відомих юристів.
Можна з упевненістю сказати, що представлений збірник буде корисним не тільки вченим в галузі конституційного права, студентам і професорсько-викладацькому складу вищих юридичних навчальних закладів, посадовим особам органів державної влади і місцевого самоврядування, але і всім, хто цікавиться діяльністю органів конституційної юрисдикції України та європейських держав щодо забезпечення, реалізації та захисту прав і свобод людини і громадянина в сучасних умовах.
Матеріали конференції друкуються українською і англійською мовами.