МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Міжнародне співробітництво відіграє важливу роль у розбудові та зміцненні інституційної спроможності Конституційного Суду України, адже масштаб та ефективність міжнародних зв’язків є невід’ємним атрибутом якості діяльності будь-якої державної установи, а також показником ступеня залучення інституції до міжнародного фахової спільноти. Крім цього, міжнародна співпраця дає можливість використання та долучення до кращого світового досвіду та вироблення перспективної моделі розвитку.
На сьогодні Конституційний Суд України встановив і підтримує плідні відносини з органами конституційної юрисдикції багатьох іноземних держав, міжнародних організацій, фондів та програм, а також є активним членом міжнародної конституційної спільноти.
З 2000 року Суд став повноправним членом Конференції європейських конституційних судів і бере активну участь у роботі її конгресів.
З 2009 року Суд долучився до роботи Всесвітньої конференції конституційного правосуддя, приєднавшись у вересні 2011 року до цієї Організації серед 30 судів-засновників.
У 2015 році Конституційний Суд України став одним із судів-засновників Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів (BBCJ), впродовж 2017 року Суд головував у цій організації.
Суд активно співпрацює з такими міжнародними організаціями: Європейським Союзом, Радою Європи (Європейська Комісія “За демократію через право” (Венеційська Комісія), Європейський суд з прав людини), Організацією з безпеки і співробітництва в Європі, іноземними урядовими фондами, зокрема Німецьким фондом міжнародної правничої співпраці тощо.
З метою поглиблення двосторонніх відносин Конституційний Суд України уклав низку Меморандумів про розвиток співробітництва з органами конституційної юрисдикції інших держав.
Звичайною практикою є зустрічі керівництва Суду з керівниками дипломатичних представництв та міжнародних організацій, акредитованих в Україні.
Конституційний Суд України також регулярно організовує міжнародні конференції, круглі столи, семінари з актуальних проблем конституційного судочинства.