У Конституційному Суді розпочато роботу Міжнародної онлайн-конференції

Версія для друку

У Конституційному Суді розпочато роботу
Міжнародної онлайн-конференції 

 

Сьогодні, 25 червня, розпочала роботу Міжнародна онлайн-конференція «Взаємні здобутки Європейської Комісії «За демократію через право» і органів конституційної юстиції та проблеми тлумачення у конституційному судочинстві» з нагоди 24-ї річниці Конституції України та 30-річчя заснування Венеційської комісії.

 

Захід організований Конституційним Судом України спільно з Європейською комісією « За демократію через право» (Венеційська Комісія) за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

У конференції беруть участь державні діячі, провідні вчені, іноземні експерти, юристи-практики з України, ФРН, Республіки Молдова, Литовської Республіки, Республіки Киргизстан, Республіки Казахстан, а також міжнародних організацій та фондів (Рада Європи, ОБСЄ, Німецького фонду міжнародного правового співробітництва (IRZ).

Голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький привітав учасників Міжнародної онлайн-конференції з початком його роботи та наголосив, що для Конституційного Суду України День прийняття Основного Закону України є знаковою подією. За його словами, у 1996 році з’явився справжній об’єкт захисту з боку органів конституційної юстиції – Українська Конституція, в якому зафіксовано основні цінності демократичного суспільства, і вперше визначено національний каталог прав людини і громадянина. Цим документом засновано орган конституційного контролю, яким є Конституційний Суд України, покликаний гарантувати верховенство Основного Закону України.

Олександр Тупицький також від імені Конституційного Суду України щиро привітав Президента Венеційської Комісії Джанні Букіккіо з визначною подією – 30-ю річницею заснування Європейської Комісії «За демократію через право» та подякував за вагомий внесок Комісії у розвиток конституційної юстиції та утвердження принципів демократії, верховенства права та захисту прав і свобод людини і громадянина на всьому європейському просторі.

Виступаючи перед учасниками заходу, Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков зазначив, що незабаром виповниться 30 років українському парламентаризму, що є визначною датою для держави. Дмитро Разумков акцентував увагу на конструктивній співпраці Верховної Ради України з Конституційним Судом України, результати якої є важливою для якісної законотворчої роботи Парламенту. Він також привітав Голову Венеційської Комісії з 30-річчям від Дня її утворення, підкресливши вагомий внесок Комісії в покращенні українського законодавства та приведення українського законодавства до міжнародних стандартів.

До учасників конференції з вітальним словом звернувся Президент Європейської Комісії «За демократію через право» Джанні Букіккіо. Він подякував Голові Конституційного Суду України за можливість проведення спільного заходу, зазначивши, що це дозволяє обговорити важливі теми та актуальні питання, які потребують об’єднання зусиль задля їх вирішення. Голова Венеційської Комісії підкреслив, що Комісія тісно співпрацює з Україною, починаючи з 1995 року, і за цей час Україна стала одним з найкращих партнерів Венеційської Комісії. Джанні Букіккіо наголосив на ефективній роботі Конституційного Суду України у питанні захисту прав людини і громадянина, а також обстоюванні конституційних принципів та цінностей.

Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Посол Генрік Вілладсен, вітаючи учасників конференції, наголосив на її унікальності та актуальності. Він висловив подяку Конституційному Суду України за багаторічну плідну та ефективну співпрацю. Посол зазначив, що пандемія у світі стала випробовуванням на вірність навіть для найвідданіших інтернаціоналістів. За словами Генріка Вілладсена, в багатьох країнах наразі відбувається послаблення демократії. Проте, додав він, саме Венеційська Комісія та органи конституційної юстиції залишаються бастіонами захисту принципів рівності та свободи в ці непрості часи.

Директор Німецького фонду міжнародного правового співробітництва (IRZ) Штефан Хюльсхьорстер привітав Україну та Конституційний Суд з величним святом – Днем Конституції України. Він відзначив багаторічну плідну співпрацю Німецького фонду міжнародного правового співробітництва з Україною та наголосив на тому, що конституційна система розвивається задля зміцнення верховенства права у світі. Саме Конституційний Суд України, за його словами, належно виконує важливу функцію з контролю за дотриманням Основного закону держави.

Заступник Голови Конституційного Суду України, член Європейської Комісії «За демократію через право» Сергій Головатий під час вітального слова зупинився на історичних аспектах співпраці України з Венеційською Комісією, яка, за його словами, почалася ще до ухвалення чинної Конституції України. Сергій Головатий зазначив, що Венеційська Комісія відіграла важливу роль для виконання Україною зобов’язань, що їх вона взяла на себе при вступі до Ради Європи. На його думку, це обстоювання основоположних прав людини та верховенство права. Також суддя КСУ звернув увагу учасників заходу на те, що при здійсненні конституційної реформи 2016 року було враховано майже всі рекомендації Венеційської Комісії.

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України