У справі щодо конституційності обмеження максимального розміру пенсії Перший сенат Суду перейшов до закритої частини пленарного засідання

Версія для друку

 

Сьогодні, 22 грудня, Перший сенат Суду на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглядав справу за конституційною скаргою Жиденка Володимира Вікторовича щодо відповідності Конституції України окремих положень статті 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 8 липня 2011 року № 3668–VІ (далі – Закон).

Під час пленарного засідання суддя-доповідач у справі Олександр Литвинов виклав зміст конституційної скарги та підстави для відкриття конституційного провадження у справі.

Він зазначив, що суб’єкт права на конституційну скаргу просить визнати такою, що не відповідає Конституції України, статтю 2 Закону в частині поширення її дії на Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262-XII.

Згідно зі статтею 2 Закону «Максимальний розмір пенсії <…> (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною <…> не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії <…> (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) <…> не може перевищувати 10740 гривень».

На думку автора клопотання, оспорювані положення Закону суперечать частині другій статті 8, частині п’ятій статті 17, частині третій статті 22, частинам першій, другій статті 46 Конституції України.

Суддя-доповідач повідомив, що з метою підготовки матеріалів справи до розгляду на пленарному засіданні Першого сенату було направлено звернення щодо висловлення позицій з питань, порушених у конституційний скарзі, Президентові України, Голові Верховної Ради України, Прем’єр-міністрові України, Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, а також до Міністерства у справах ветеранів України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства оборони України, Міністерства соціальної політики України.

Задля окреслення наукових підходів для вирішення порушених у конституційні скарзі питань направлено листи-запити до Донецького Національного університету імені Василя Стуса, Національного університету «Одеська юридична академія», Інституту держави і права імені В.М. Корецького Національної академії наук України.

Дослідивши матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання, Суд перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.

На відкритій частині пленарного засідання були присутні суб’єкт права на конституційну скаргу Володимир Жиденко, представник Президента України у Конституційному Суді України Федір Веніславський.

Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Суду в рубриці «Архів відеотрансляцій засідань».

 

22.12.2021

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України