Відбулося засідання робочої групи щодо Методології моніторингу виконання рішень Конституційного Суду України

Версія для друку

29 серпня 2024 року

 

Упродовж 28–29 серпня 2024 року робоча група за участю працівників Секретаріату Конституційного Суду України, патронатних служб суддів та представників Ради Європи обговорила практичні аспекти застосування Методології моніторингу виконання рішень Конституційного Суду України.

Захід організували у межах спільного проєкту Ради Європи та Конституційного Суду України „Підтримка розвитку конституційної юстиції в Україні“, що його впровадили в межах третьої фази спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи „Партнерство заради добропорядного врядування“. Модерувала засідання менеджерка цього проєкту Сюзанна Мнацаканян.

Керівник Секретаріату Суду Віктор Бесчастний привітав учасників та зазначив, що заходи за сприяння цього проєкту є вагомим внеском у розвиток конституційного судочинства. Наголосив, що моніторинг виконання рішень Конституційного Суду України є важливим процесом, який передбачає механізм збирання та опрацювання інформації про стан виконання актів Конституційного Суду України, а також узагальнення практики їх виконання за результатами конституційного провадження. Віктор Бесчастний зазначив, що під час такого моніторингу виникають питання, які потребують детального дослідження відповідних теоретичних підходів, урахування досвіду іноземних держав, тематичних фахових обговорень.

Під час заходу учасники обговорили різні підходи до моніторингу, зокрема досвід Латвії, який представив керівник юридичного департаменту Конституційного Суду Латвійської Республіки, міжнародний консультант Ради Європи Крістапс Тамуш. Завідувачка кафедри конституційного права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, національна консультантка Ради Європи, членкиня Науково-консультативної ради Конституційного Суду України Олена Бориславська дослідила проблемні аспекти та шляхи вдосконалення у питаннях моніторингу виконання рішень Конституційного Суду України.

Під час обговорення зазначених питань працівники Суду висловили переконання, що надані експертами рекомендації застосують на практиці, а також вони сприятимуть удосконаленню роботи Суду.

Віктор Бесчастний подякував присутнім за практичні поради та жваву дискусію, а також Раді Європи та Європейському Союзові за можливість проводити такі заходи.

Наголосив, що високий рівень фахових дискусій, продуктивні та практично орієнтовані обговорення, безсумнівно, позитивно впливають на посилення інституційної спроможності національного органу конституційної юрисдикції, та додав, що проведення таких заходів сприяє утвердженню наших спільних цінностей: демократії, правовладдя та людських прав.

 

      

 

 

Інформує відділ комунікацій та правового моніторингу

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2025 Конституційний Суд України