11 листопада. Порядок денний засідань КСУ (затверджений). Відбулися засідання Великої палати та колегії суддів: постановлено 46 ухвал

Версія для друку

 

У четвер, 11 листопада, Велика палата Конституційного Суду України на закритій частині пленарного засідання продовжила розгляд справи за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України положень частин п'ятої, шістнадцятої статті 16 Основ законодавства України про охорону здоров'я, частини шостої статті 4 Закону України „Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення“, частини четвертої статті 29 Закону України „Про захист населення від інфекційних хвороб“, абзацу другого розділу II Закону України „Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України“. Розгляд справи буде продовжено на одному з наступних пленарних засідань.

Велика палата на засіданні продовжила розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України Закону України „Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України“. Суд продовжить розгляд цього питання на одному з наступних засідань.

На засіданні Великої палати постановлено Ухвалу про усунення описки в тексті Ухвали Великої палати Конституційного Суду України від 30 жовтня 2021 року № 178-у/2021 про подовження строку постановлення Другою колегією суддів Другого сенату Конституційного Суду України ухвали про відкриття або про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за клопотанням (на виконання постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 25 лютого 2021 року Секретаріат Конституційного Суду України зареєстрував як „конституційне звернення“) Федорченка Івана Вікторовича щодо офіційного тлумачення положень частини першої статті 64, частини першої статті 157 Конституції України у взаємозв'язку з положеннями пункту 14 розділу І Закону України „Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)“ від 2 червня 2016 року № 1401-VIII, а також частини другої статті 150 Конституції України.

Крім того, на засіданні Великої палати постановлено 44 ухвали про подовження до 14 грудня 2021 року строку постановлення колегіями суддів Конституційного Суду України ухвал про відкриття або про відмову у відкритті конституційних проваджень у справах за конституційним зверненням Верховної Ради України та конституційними скаргами Мащенка А.Г., акціонерного товариства „Альфа-Банк“, Плескача В.Ю., ПАТ „Квазар“, Сиротенка С.Є., Чайкіна В.В., Межебицького М.С.,  Кримуся Р.А., Лисицького Д.В., Володько Л.П., Пригари П.І., Ананченка О.М, Сиротенка С.Є., Малинникова О.Ф., Дорошко О.Є., Білоброва  Г.О. Лебедева В.В., Дериглазова А.Ю., Самотея В.С., Мащенка А.Г., Панкеєва О.В., Добровольського Ю.М., Ліненко Н.М., Лихого Б.П., Цимбала М.А., Клопкова С.М.,  Яковенка А.О., ТОВ „ГАЛАНТОС“, Аракеляна Г.С., Іванова В.Я., Тимкової І.А.,  Тищенка О.І., Калашник Н.М., Діденко І.С., Діденка В.Г., Рассоленка С.А., Дуди В.А., Вовка Є.І., Жизнєва І.В., Єрьоміна В.В., Рудавіної М.Д., Тіткової Л.Г., Григоренка Я.С., Терещенко Т.С.

Цього ж дня відбулося засідання Першої колегії суддів Другого сенату Суду, на якому розглядалося питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Аббасова Фазіля Севіндіковича щодо відповідності Конституції України пункту 4 § 2 „Прикінцеві положення“ розділу 4 Закону України „Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства та інших законодавчих актів“ від 3 жовтня 2017 року № 2147–VIII. За результатами розгляду постановлено Ухвалу про відмову у відкритті конституційного провадження у справі (остаточна).

 

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України