12 квітня. Порядок денний засідань КСУ (затверджений). Відбулися засідання сенатів та колегії суддів

Версія для друку

12 квітня, 2023

У середу, 12 квітня, відбулися засідання Першого та Другого сенатів, на яких судді розглядали справи за конституційними скаргами.

Перший сенат на закритій частині пленарного засідання продовжив розгляд справи за конституційною скаргою громадянки України Гальченко Ірини Василівни щодо конституційності окремого положення частини третьої статті 142 Закону України „Про судоустрій і статус суддів“ від 2 червня 2016 року № 1402-VIII. За результатами розгляду Суд ухвалив Ухвалу про закриття конституційного провадження у справі.

Також на засіданні Перший сенат ухвалив Ухвалу про розгляд справи за конституційною скаргою Тимошенкова Володимира Івановича щодо конституційності абзацу шостого пункту 19 розділу ІІ „Прикінцеві і перехідні положення“ Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури“ від 19 вересня 2019 року № 113-ІХ у формі письмового провадження.

Другий сенат на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглядав справу за конституційною скаргою Палатова Сергія Олеговича щодо конституційності другого речення абзацу першого частини третьої статті 87 Закону України „Про державну службу“ від 10 грудня 2015 року № 889–VIII в редакції Закону України „Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи“ від 14 січня 2020 року № 440–ІХ. Суд дослідив матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.

Другий сенат на закритих частинах пленарних засідань продовжив розгляд справ за конституційними скаргами:

Сиротенка Сергія Євгеновича щодо конституційності окремих приписів пункту 2 частини дев’ятої статті 171, пункту 4 частини п’ятої статті 246 Кодексу адміністративного судочинства України;

Дорошко Ольги Євгенівни, Кушаби Івана Петровича щодо конституційності пунктів 1, 5 частини шостої статті 19, пункту 2 частини третьої статті 389 Цивільного процесуального кодексу України;

Представництва „АНДРІТЗ ГАЙДРО ГмбХ“ щодо конституційності положень пункту 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України.

Їхній розгляд Суд продовжить на одному з наступних пленарних засідань.

Другий сенат на засіданні розглядав питання щодо визначення форми конституційних проваджень у справах за конституційними скаргами Приватного підприємства „Генеральний будівельний менеджмент“ щодо конституційності пункту 2 частини другої, частини третьої статті 321 Господарського процесуального кодексу України та Ващенка Сергія Євгенійовича щодо конституційності пункту 1 частини п’ятої статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України. За наслідками їхнього розгляду Другий сенат ухвалив ухвали про розгляд цих справ у формі письмового провадження.

Цього ж дня відбулося засідання Першої колегії суддів Першого сенату, на якому судді ухвалили ухвали про відкриття конституційних проваджень у справах за конституційними скаргами:

Петричука Олександра Анатолійовича щодо конституційності окремого припису абзацу третього пункту 3 розділу ІІ „Прикінцеві і перехідні положення“ Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури“ від 19 вересня 2019 року № 113 – IX;

Остапенко Мар’яни Василівни щодо конституційності окремого припису абзацу третього пункту 3 розділу ІІ „Прикінцеві та перехідні положення“ Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо позачергових заходів із реформи органів прокуратури“ від 19 вересня 2019 року № 113–ІХ.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України