15 вересня. Порядок денний засідань КСУ (затверджений).  У Суді відбулися пленарні засідання і засідання Другого сенату Суду, засідання колегій суддів

Версія для друку

У середу, 15 вересня, Другий сенат Конституційного Суду України на закритій частині пленарного засідання продовжив розгляд справи за конституційними скаргами Крупка Дмитра Володимировича щодо відповідності Конституції України приписів частини першої статті 81, частини першої статті 82 Кримінального кодексу України, Костіна Володимира Володимировича, Мельниченка Олександра Степановича щодо відповідності Конституції України приписів частини першої статті 82 Кримінального кодексу України та за конституційною скаргою Гогіна Віктора Івановича щодо відповідності Конституції України частини першої статті 81 Кримінального кодексу України. Розгляд цієї справи Суд продовжить 16 вересня.

Цього ж дня на засіданні Другий сенат Суду розглядав питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Татькова Віктора Івановича щодо відповідності Конституції України положень частини четвертої статті 424 Кримінального процесуального кодексу України. За результатами розгляду постановлено Ухвалу про відмову у відкритті конституційного провадження у цій справі.

Розгляд питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою громадянина України Губка Ігоря Івановича щодо відповідності Конституції України положення пункту 1 частини п’ятої статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України відбудеться на одному із наступних засідань Другого сенату.

Також на засіданні Другого сенату Суду розглядалося питання про тимчасове залучення до складу неповноважної за складом Другої колегії суддів Другого сенату Конституційного Суду України судді Конституційного Суду України з іншої колегії цього ж сенату для вирішення питання щодо відкриття провадження у справі за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України Указів Президента України „Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України“ від 29 грудня 2020 року № 607/2020, „Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України“ від 26 лютого 2021 року № 79/2021, „Про деякі питання забезпечення національної безпеки України“ від 27 березня 2021 року № 124/2021. Другий сенат постановив Ухвалу про передачу зазначеного питання на розгляд Великої палати Суду.

Окрім цього, відбулися засідання Першої колегії суддів Першого сенату і Першої колегії суддів Другого сенату.

Так, за результатами розгляду питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Трутнєва Сергія Валерійовича постановлено Ухвалу, якою відкрито конституційне провадження у справі в частині щодо відповідності Конституції України положення частини першої статті 142 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а в іншій – відмовлено у відкритті конституційного провадження у справі одностайно.

Також постановлено Ухвалу колегії суддів про відмову у відкритті конституційного провадження (остаточна) у справі за конституційною скаргою Ігнатенко Ганни ВолодимирівниРозгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Ніколаєнка Івана Михайловича колегія суддів продовжить на наступному засіданні.

 

15.09.2021

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України