2 травня. Порядок денний засідань КСУ (затверджений). Суд розглядав справу за конституційними поданнями та ухвалив низку ухвал

Версія для друку

 

2 травня 2024 року

У четвер, 2 травня ц.р., Велика палата на закритій частині пленарного засідання продовжила розгляд справи за конституційними поданнями 59 народних депутатів України щодо конституційності Закону України „Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення“, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо конституційності припису частини шостої статті 4 Закону України „Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення“. Її розгляд Суд продовжить на одному з наступних пленарних засідань.

У справі за конституційною скаргою Карпенка Романа Миколайовича щодо конституційності підпункту 17 пункту 1 розділу І Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин“ від 1 липня 2022 року № 2352-ІХ у взаємозв'язку з частиною третьою статті 119 Кодексу законів про працю України Велика палата визначила форму розгляду – письмове провадження.

Також Велика палата на засіданні подовжила до 30 травня ц.р. строк ухвалення колегіями суддів Суду ухвал про відкриття або про відмову у відкритті конституційних проваджень у справах за конституційними скаргами Олександра Яцюка, Дмитра Гаврилюка, Оксани Бухтоярової.

Цього ж дня відбулися засідання колегій суддів Першого та Другого сенатів, на яких судді розглядали питання щодо відкриття конституційних проваджень у справах за конституційними скаргами.

За результатами розгляду колегії суддів ухвалили дві ухвали (остаточні) про відмову у відкритті конституційних проваджень у справах за конституційними скаргами:

Водночас у справі за конституційною скаргою Каланчі Михайла Михайловича щодо конституційності статті 472 Митного кодексу України Друга колегія суддів Другого сенату відкрила конституційне провадження. Питання, пов’язані з конституційним провадженням у цій справі, судді розглянуть на засіданні Другого сенату.

Крім того, Третя колегія суддів Другого сенату у справі за конституційною скаргою Саприки Василя Івановича відкрила конституційне провадження в частині щодо конституційності абзацу першого частини сьомої статті 20 та абзацу третього підпункту 2 пункту 22 розділу VI „Прикінцеві та перехідні положення“ Бюджетного кодексу України, однак відмовила (неодностайно) в частині щодо конституційності статті 1, частини другої статті 20 Закону України „Про правовий режим воєнного стану“ від 1 травня 2015 року № 389-VIII на підставі пункту 4 статті 62 Закону України „Про Конституційний Суд України“ – неприйнятність конституційної скарги. 

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України