21 вересня. Порядок денний засідань КСУ (затверджений). Відбулося спеціальне пленарне засідання Суду та засідання Першого сенату і колегії суддів

Версія для друку

21 вересня, 2022

Сьогодні, 21 вересня, на спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду України відбулася урочиста церемонія складення присяги новопризначеним суддею Конституційного Суду України Петришиним О.В.

Крім того, Перший сенат Суду на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглядав справу за конституційною скаргою Біляка Миколи Дем’яновича щодо відповідності Конституції України окремих положень статті 2 Закону України „Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи “ від 8 липня 2011 року № 3668-VI, абзацу шостого частини п’ятнадцятої статті 86 Закону України „Про прокуратуру “ від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII.

Перший сенат Суду завершив дослідження матеріалів справи на відкритій частині та перейшов до закритої частини пленарного засідання. Розгляд справи буде продовжено на одному із наступних пленарних засідань.

Також відбулося засідання першої колегії суддів Першого сенату Суду на якому ухвалено Ухвалу колегії суддів про відмову у відкритті конституційного провадження (остаточна) у справі за конституційною скаргою Хаврюченка Романа Петровича щодо відповідності Конституції України положень частини третьої статті 54 Сімейного кодексу України.

Окрім цього, колегія суддів на засіданні розглядала питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Андрійчука Сергія Валентиновича щодо відповідності Конституції України положень підпункту 2 пункту 1 розділу І, пункту 6 розділу ІІ „Прикінцеві і перехідні положення“ Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури“.

За наслідками розгляду ухвалено Ухвалу про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою (не одностайна). Питання щодо відкриття конституційного провадження у справі розглядатиметься на засіданні Першого сенату Конституційного Суду України.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України