25 травня. Порядок денний засідань КСУ (затверджений). Засідання Першого та Другого сенатів: розгляд справ за конституційними скаргами. Постановлено Ухвалу сенату та дві ухвали колегії суддів

Версія для друку

 

У середу, 25 травня, на засіданні Першого сенату розглядалося питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Біляка Миколи Дем'яновича щодо відповідності Конституції України окремих положень статті 2 Закону України „Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи“ від 8 липня 2011 року № 3668-VІ, абзацу шостого частини п'ятнадцятої статті 86 Закону України „Про прокуратуру“ від 14 жовтня 2014 року № 1697-VІІ. Перший сенат продовжить розгляд цього питання на одному з наступних засідань.

Другий сенат на пленарному засіданні продовжив розгляд справ за конституційною скаргою Акціонерного товариства „Державний ощадний банк України“ щодо відповідності Конституції України припису першого речення частини першої статті 1050 Цивільного кодексу України та за конституційною скаргою Абрамовича Олексія Володимировича щодо відповідності Конституції України положення пункту 2 частини другої статті 40 Житлового кодексу Української  РСР. Подальший їх розгляд відбудеться на одному з наступних пленарних засідань Другого сенату.

Крім того, на пленарному засіданні Другого сенату розглядалися клопотання про роз’яснення порядку виконання Рішення Конституційного Суду України № 6-р(ІІ)/2021 від 16 вересня 2021 року у справі за конституційними скаргами Крупка Дмитра Володимировича щодо відповідності Конституції України частини першої статті 81, частини першої статті 82 Кримінального кодексу України, Костіна Володимира Володимировича, Мельниченка Олександра Степановича щодо відповідності Конституції України частини першої статті 82 Кримінального кодексу України та за конституційною скаргою Гогіна Віктора Івановича щодо відповідності Конституції України частини першої статті 81 Кримінального кодексу України (справа про перегляд вироку особі, караній на довічне позбавлення волі). Питання розглянуто.

Другий сенат на засіданні постановив Ухвалу про тимчасове залучення до складу неповноважної за складом Першої колегії суддів Другого сенату Суду судді з іншої колегії цього ж сенату. Тимчасово залучено суддю КСУ С.П. Головатого строком на три місяці.

Цього ж дня відбулося засідання Третьої колегії суддів Першого сенату, на якому постановлено 2 ухвали (остаточні) про відмову у відкритті конституційних проваджень у справах:

- за конституційною скаргою Тимкової Іоли Анатоліївни щодо відповідності Конституції України положень статті 22 Кодексу про шлюб та сім’ю України;

- за конституційною скаргою Аракеляна Гагіка Суреновича щодо відповідності Конституції України положення пункту 5 розділу ХІІІ „Прикінцеві та перехідні положення“ Закону України „Про виконавче провадження“.

 

25.05.2022

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України