5 червня. Другий сенат розглядав справи за конституційними скаргами. Колегія суддів ухвалила низку ухвал

Версія для друку

 

5 червня 2024 року

У середу, 5 червня ц.р., Другий сенат на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглядав справи за конституційними скаргами:

  • Колмикова Вячеслава Аркадійовича щодо конституційності частини першої статті 61 Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб“;
  • Ващенка Сергія Євгенійовича про конституційність окремих приписів частини другої статті 21, частини першої, пункту 2 частини другої статті 22, окремих приписів статті 1175 Цивільного кодексу України;

Суд дослідив матеріали цих справ на відкритій частині пленарних засідань та перейшов до закритої частини для ухвалення рішень.

Водночас Другий сенат оголосив перерву у відкритій частині пленарного засідання у справі за конституційною скаргою Романенка Олександра Володимировича про конституційність підпункту 17 пункту 1 розділу І Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин“. Суд продовжить її розгляд на одному з наступних пленарних засідань у відкритій частині.

Другий сенат на закритій частині пленарних засідань продовжив розгляд справ за конституційними скаргами:

Їхній розгляд Суд продовжить на одному з наступних пленарних засідань.

Також Другий сенат на пленарному засіданні розглядав клопотання Лужинецького А.О. про роз’яснення порядку виконання Рішення Конституційного Суду України (Другий сенат) від 20 грудня 2023 року № 11-р(II)/2023 у справі за конституційною скаргою Лужинецького Анатолія Олександровича щодо конституційності окремих приписів частини першої статті 111 Кримінально-виконавчого кодексу України (щодо особистого і сімейного життя особи, засудженої до довічного позбавлення волі). За результатами розгляду Другий сенат відмовив у його задоволенні.

Крім того, Другий сенат на засіданні об’єднав в одне конституційне провадження справи за конституційними скаргами Плескача В’ячеслава Юрійовича щодо конституційності частини першої статті 423 Цивільного процесуального кодексу України.

У справі за конституційною скаргою Саприки Василя Івановича щодо конституційності статті 1, частини другої статті 20 Закону України „Про правовий режим воєнного стану“ від 12 травня 2015 року № 389–VIII Другий сенат ухвалив Ухвалу про відмову у відкритті конституційного провадження.

Другий сенат на засіданні розглядав клопотання постійного представника Верховної Ради України у Конституційному Суді України Дирдіна М. Є. від 29 квітня 2024 року (вх. 11/681) щодо розгляду питання про відмову від розгляду справи за конституційною скаргою Сороки Віктора Володимировича щодо конституційності підпункту 17 пункту 1 розділу І Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин“ від 1 липня 2022 року № 2352-IX у взаємозв'язку з частиною третьою статті 119 Кодексу законів про працю України на розсуд Великої палати Суду. Розгляд цього клопотання Суд продовжить на одному з наступних засідань.

Цього ж дня відбулося засідання Третьої колегії суддів Другого сенату, на якому судді відкрили конституційні провадження у справах за конституційними скаргами:

У справі за конституційною скаргою Яковлєва Володимира Степановича колегія суддів відкрила конституційне провадження в частині щодо конституційності частини шостої статті 176 Кримінального процесуального кодексу України, втім відмовила – щодо конституційності абзацу восьмого частини четвертої статті 183, частини другої статті 336, окремих приписів частини другої статті 376 Кримінального процесуального кодексу України та Закону України „Про попереднє ув'язнення“ від 30 червня 1993 року № 3352-ХІІ зі змінами.

Питання, пов’язані з конституційними провадженнями у цих справах, судді розглянуть на засіданні Другого сенату.

Також Третя колегія суддів Другого сенату продовжить на одному з наступних засідань розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Євстіфеєва Микити Ігоровича щодо конституційності частини першої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України