6 грудня. Порядок денний засідань КСУ (затверджений). Відбулися засідання Першого і Другого сенатів та колегій суддів

Версія для друку

 

6 грудня, 2023
 

У середу, 6 грудня, Перший сенат на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглядав справу за конституційною скаргою Тимошенкова Володимира Івановича щодо конституційності окремого положення пункту 1 частини п’ятої статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України. У цій справі Суд перейшов до закритої частини пленарного засідання.

Перший сенат на закритій частині пленарних засідань продовжив розгляд справ за конституційними скаргами:

  •  Гасяка Віталія Валерійовича щодо конституційності частини першої статті 143 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
  • Диняка Сергія Васильовича щодо конституційності частини першої статті 143, частини другої статті 1321 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Їхній розгляд Суд продовжить на одному з наступних пленарних засідань.

Другий сенат на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглядав справу за конституційною скаргою Приходька Віктора Валерійовича щодо конституційності абзацу першого пункту 13-1 розділу XV „Прикінцеві положення“ Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування“, абзацу сімдесятого підпункту 27 пункту 19 розділу І Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій“. Суд дослідив матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.

Другий сенат на закритій частині пленарних засідань продовжив розгляд справ за конституційними скаргами:

Їхній розгляд Суд продовжить на одному з наступних пленарних засідань.

Окрім того, Другий сенат у справі за конституційною скаргою Лопушанського Володимира Михайловича щодо конституційності частини другої статті 3, підпункту 9 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України „Про судовий збір“ визначив форму розгляду – письмове провадження.

Цього ж дня відбулися засідання колегій суддів Першого сенату, на яких судді розглядали питання щодо відкриття конституційних проваджень у справах за конституційними скаргами.

За результатами розгляду колегії суддів відмовили у відкритті конституційних проваджень у справах за конституційними скаргами:

Водночас у справі за конституційною скаргою Плескача В’ячеслава Юрійовича щодо конституційності частини шостої статті 45 Закону України ,,Про адвокатуру та адвокатську діяльність“ колегія суддів відкрила конституційне провадження. Питання, пов’язані з конституційним провадженням у справі, судді розглянуть на засіданні Першого сенату.

 

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України