9 квітня. Порядок денний засідань КСУ (затверджений). Суд провів засідання: розглядав справи та ухвалив постанови і ухвали

Версія для друку

9 квітня, 2024

 

У вівторок, 9 квітня ц.р., Велика палата на закритій частині пленарних засідань продовжила розгляд справ за конституційними поданнями:

  •  Верховного Суду щодо конституційності пункту 11 частини першої статті 34, пункту 10-1 розділу ХІІІ „Прикінцеві та перехідні положення“ Закону України „Про виконавче провадження“ від 2 червня 2016 року № 1404-VIII, пунктів 5-1, 5-2 розділу ІІІ „Перехідні та прикінцеві положення“ Закону України „Про особливості утворення акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування“ від 23 лютого 2012 року № 4442-VI;
  •  48 народних депутатів України щодо конституційності окремих приписів Господарського кодексу України, Закону України „Про управління об’єктами державної власності“, вимог до незалежного члена наглядової ради державного унітарного підприємства та господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 року № 142, Порядку визначення та затвердження кандидатур представників держави, які призначаються до наглядових рад державних унітарних підприємств, і тих, які беруть участь у загальних зборах та обираються до наглядових рад господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 року № 143;
  •  53 народних депутатів України щодо конституційності Закону України „Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо протидії зловживанням правами народних депутатів України у ході законодавчої процедури“.

Їхній розгляд Суд продовжить на одному з наступних пленарних засідань.

Велика палата на засіданні подовжила до 7 травня ц.р. строк ухвалення Другою колегією суддів Другого сенату ухвали про відкриття або про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Михайла Каланчі.

Велика палата на засіданні розглянула заяву постійного представника Верховної Ради України у Конституційному Суду України Максима Дирдіна про відвід судді Конституційного Суду України Сергія Головатого у справі за конституційною скаргою Олександра Третяка щодо конституційності частини шостої статті 30 Кодексу України про адміністративні правопорушення та відмовила в її задоволенні.

Окрім цього, відбулося засідання Суду, на якому судді ухвалили Постанову про затвердження тексту щорічної інформаційної доповіді Конституційного Суду України за 2023 рік.

Також відбулося спеціальне пленарне засідання Суду, на якому судді ухвалили Постанову про внесення змін до Регламенту Конституційного Суду України.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України