У середу, 17 листопада о 10.00, Перший сенат Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розгляне справу за конституційною скаргою Костіни Миколи Васильовича щодо відповідності Конституції України окремого положення пункту 26 розділу VI „Прикінцеві та перехідні положення“ Бюджетного кодексу України (Кодекс).
Інформуємо.
Згідно з окремим оскаржуваним положенням Кодексу норми і положення деяких статей Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ від 28 лютого 1991 року № 796–XIII зі змінами застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Автор клопотання вважає, що оспорюване положення Кодексу не узгоджується з приписами Конституції України, оскільки звужує зміст та обсяг раніше встановлених державою гарантій соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та ставить реалізацію зазначених соціальних гарантій в залежність від наявних фінансових бюджетних ресурсів, чим порушує встановлений Конституцією України принцип верховенства права.
***
Також о 10.15 Перший сенат Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розгляне справу за конституційною скаргою Райкун Ганни Василівни щодо відповідності Конституції України положень статті 2 Закону України „Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи“ від 8 липня 2011 року № 3668-VІ (далі – Закон № 3668), першого речення абзацу шостого частини п'ятнадцятої статті 86 Закону України „Про прокуратуру“ від 14 жовтня 2014 року № 1697-VІІ (далі – Закон № 1697).
Інформуємо.
Відповідно до оспорюваних положень Закону № 3668 встановлено, що максимальний розмір пенсії, призначеної (перерахованої) відповідно до Закону № 1697, не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.
Згідно з положенням першого речення абзацу шостого частини п’ятнадцятої статті 86 Закону № 1697 „максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність“.
На думку автора клопотання, обмеження максимального розміру пенсії працівникам органів прокуратури, встановлене оспорюваними нормами Закону № 3668, Закону № 1697, порушує його права на власність та соціальний захист, а також суперечить низці приписів Основного Закону України.
***
Цього ж дня о 10.30 на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження Перший сенат розгляне справу за конституційною скаргою Трутнєва Сергія Валерійовича щодо відповідності Конституції України положень частини першої статті 142 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Кодекс).
Інформуємо.
Оспорюваними положеннями Кодексу встановлено відповідальність фізичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису).
Автор клопотання зазначає, що положення частини першої статті 142 Кодексу порушують його конституційні права та просить перевірити їх на відповідність приписам Основного Закону України.
Відеотрансляція пленарних засідань здійснюватиметься на офіційному вебсайті КСУ в рубриці „Відеотрансляція засідань“.
Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу