До Дня Конституційного Суду України відкрилася книжкова виставка

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

До Дня Конституційного Суду України відкрилася книжкова виставка

 

З нагоди 18-річчя Конституційного Суду України у бібліотеці КСУ відкрито книжково-журнальну виставку під назвою «Конституційний Суд України – 18 років діяльності», на якій експонуються періодичні видання, збірники наукових праць, матеріали  наукових конференцій, що розповідають про історію створення та діяльності єдиного органу конституційної юрисдикції в Україні.

Конституційне правосуддя належить сьогодні до міжнародно визнаних стандартів демократії. Характерною для нашої держави є європейська модель конституційного правосуддя, яка поєднує абстрактний та конкретний конституційний контроль і передбачає існування спеціалізованого органу конституційного контролю. Конституційне правосуддя в Україні здійснюється Конституційним Судом, який згідно з приписами Конституції України вирішує питання про відповідність Конституції України (конституційність) законів та інших правових актів і дає офіційне тлумачення Конституції та законів України. Про це йдеться у збірці "Роль конституційного суду в державі та суспільстві", виданої Конституційним Судом України за сприяння Німецького фонду міжнародного правового співробітництва. Видання також знайомить читачів з виступами міжнародних фахівців у галузі конституційного права. 

Книга відомого журналіста Володимира Королюка «Провісник нового і праведного закону (штрихи до портрета Леоніда Юзькова на тлі історичної епохи)» розповідає про Першого Голову Конституційного Суду України, одного із засновників Національної академії правових наук України, доктора юридичних наук, професора Леоніда Петровича Юзькова, який упродовж всього життя шукав «справедливого управління та юридичного оформлення прагнення українського народу до волі, до сформування громадянського суспільства». Разом із однодумцями Леонід Юзьков брав участь у створенні Декларації про державний суверенітет та проекту Конституції України. Завдяки Леоніду Юзькову в Україні була сформована потужна когорта його соратників і послідовників – майбутніх суддів Конституційного Суду України.

Широким колам юридичної громадськості, всім тим, кого цікавлять історія створення, становлення та діяльності єдиного органу конституційної юрисдикції нашої держави стане у пригоді збірка нарисів  «Конституцією покликані». Кожна з розповідей, що увійшли до видання, є своєрідним штрихом до портрета першого складу суддів Конституційного Суду України.

У монографічному дослідженні «Питання теорії конституційного правосуддя в Україні: актуальні питання сучасного розвитку конституційного правосуддя» розглядаються теоретичні питання, що становлять доктринальне праворозуміння конституційного правосуддя, яке реалізується в двох найважливіших напрямах – конституційного контролю і офіційного тлумачення норм Конституції та законів України. З урахуванням практичного досвіду діяльності Конституційного Суду України автори – відомі конституціоналісти А. Селіванов і А. Стрижак досліджують проблеми, пов'язані із застосуванням принципу верховенства права під час розгляду конституційних подань і звернень встановленими суб'єктами, а також аналізується функціональна природа конституційного правосуддя в забезпеченні конституційного ладу в державі.

На працівників органів законодавчої, виконавчої та судової влади, органів місцевого самоврядування, науковців та студентів юридичних факультетів вищих навчальних закладів розраховане видання «Захист прав і свобод людини і громадянина при здійсненні правосуддя в рішеннях»,  що вийшло  у київському видавництві «Логос». У центрі уваги автора  – судді Конституційного Суду України у відставці А. Головіна – питання забезпечення гарантованих Конституцією України прав осіб, які притягаються до юридичної відповідальності за вчинення правопорушень, а також потерпілих та свідків за цими правопорушеннями, під час проведення дізнання та досудового слідства та судового розгляду справи. 

Збірка «Конституційне судочинство в України: Рішення і Висновки Конституційного Суду в Україні», до створення якої долучилися відомі вчені-конституціоналісти М. Селівон, І. Тимченко, А. Селіванов, містить матеріали практики Конституційного Суду України, а саме: витяги з Рішень та Висновків щодо відповідності Конституції України, законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України та правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, а також офіційного тлумачення Конституції та законів України. Вперше ці акти подані згідно з класифікатором, складеним за тематичним та хронологічним принципами.

В авторському виданні «Без права на помилку» судді Конституційного Суду України у відставці А.Стрижака зібрано наукові праці, публікації та інтерв’ю, які були опубліковані у вітчизняних та закордонних засобах масової інформації у 2007-2010 роках. Головним завданням роботи є висвітлення діяльності єдиного органу конституційної юрисдикції в Україні, поширення наукових знань в галузі конституційного права, що повинно сприяти формуванню правової свідомості громадян та розвитку юридичної освіти.

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України