Фахові обговорення з німецькими колегами

Версія для друку

Фахові обговорення з німецькими колегами

28.11.2018

18-21 листопада судді Конституційного Суду України Віктор Городовенко, Віктор Кривенко, Василь Лемак та Наталя Шаптала взяли участь у восьмій фаховій зустрічі з питань конституційного права та конституційного процесуального права.

 

Захід було організовано Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва, за сприяння якого регулярно проводяться українсько-німецькі зустрічі з конституційно-правових питань та ведеться плідний обмін науково-методичним досвідом, у співпраці з  Конституційним Судом України.

Візит став продовженням традиційних українсько-німецьких зустрічей щодо обміну науково-методичним досвідом між органами конституційної юрисдикції обох держав.

З німецької сторони в заходах взяли участь суддя Федерального Конституційного Суду Німеччини у відставці Райнхард Гайєр та науковий співробітник інституту ім. Макса Планка із зарубіжного публічного права та міжнародного права, м. Гайдельберг Маттіас Гартвіг.

Учасників заходу привітали генеральний директор Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва Вероніка Келлер-Енгельс та директор Німецького фонду міжнародного правового співробітництва Штефан Хюльсхьорстер.

Програма заходу передбачала обговорення важливих питань, які стосуються конституційної реформи в Україні та пов’язаних з нею нових повноважень Конституційного Суду України.

На порядок денний також було винесено низку актуальних питань, зокрема, скорочення соціальних прав у кризові часи, співвідношення (соціальних) основоположних прав, порушення яких можна оскаржити до конституційного суду, та соціальних прав як цілей держави.

Учасники заходу також торкнулися питань забезпечення виконання рішень конституційного суду, зокрема й рішень по конституційних скаргах та питань забезпечення їх виконання, а також урахування конституційним судом наслідків прийняття ним рішень, співвідношення судової практики Європейського суду з прав людини та судової практики конституційного суду.

Важливими темами для обговорення також стали розгляд справ конституційними судами, відвід/самовідвід судді конституційного суду, можливості заповнення рішенням конституційного суду прогалин в законі, докази та процес доказування у конституційному судовому процесі.

Виступи та запитання членів української делегації викликали велику зацікавленість і жваву дискусію з німецькими колегами. Під час роботи семінару учасники обмінялися думками з приводу тематичних питань.

Німецькі колеги з огляду на власний досвід висловили свої думки  щодо   поставлених питань та сподівання стосовно перспектив подальшої конструктивної співпраці і продовження  регулярних фахових дискусій у такому ж форматі.

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України