Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін провів зустріч із заступником Директора Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва Штефаном Хюльсхьорстером
Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін 14 лютого 2013 року на прохання керівництва Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва провів зустріч із заступником директора фонду, керівником проектів фонду в Україні, Білорусі та Молдові Штефаном Хюльсхьорстером. У розмові взяли участь менеджер проектів фонду в Україні Вольфрам Хертіг і радник з юридичних питань представництва фонду в Києві Геннадій Рижков.
У ході зустрічі Анатолій Головін із задоволенням відзначив активну і плідну співпрацю Конституційного Суду України з німецькими партнерами, яка була започаткована ще в 1996 році. Протягом тривалого періоду партнерства фонд доклав значних зусиль для розбудови конституційного судочинства в Україні, за його сприяння було реалізовано багато цікавих та корисних у науковому плані заходів за участі українських і німецьких конституціоналістів.
Зокрема, тільки в 2012 році судді та працівники Секретаріату КСУ здійснили низку робочих візитів до Німеччини для участі в міжнародних наукових конференціях, фахових зустрічах з конституційно-правових питань, обміну науково-методичним досвідом на рівні секретаріатів конституційних судів України і ФРН. Очільник Суду подякував фонду за щирі багаторічні взаємини та підтримку і висловив сподівання, що за сприяння німецьких партнерів практика фахових зустрічей та обміну досвідом між органами конституційної юрисдикції двох країн плідно триватиме і надалі.
У цьому контексті Голова Суду запропонував розробити перспективний план взаємин КСУ і фонду на подальші роки, а також висловив ідею стосовно організації наукових заходів до 20-річчя співпраці з Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва.
Анатолій Головін принагідно поінформував співрозмовників, що в нинішньому році в Україні планується міжнародна конференція „Питання захисту прав людини і громадянина органами конституційної юрисдикції у сучасних умовах“, і запросив фонд на партнерських засадах долучитися до її організації. Користуючись нагодою, очільник Суду передав офіційне запрошення Голові Федерального Конституційного Суду Німеччини взяти участь у цій конференції.
Крім того, в ході зустрічі сторони досягли домовленості, що Німецький фонд міжнародного правового співробітництва опрацює питання про переклад і видання іноземними мовами збірників рішень Конституційного Суду України, адже багато європейських конституціоналістів зацікавлені у вивченні досвіду, накопиченого українськими колегами. Анатолій Головін пообіцяв також передати німецькій стороні 11 томів рішень КСУ і низку наукових праць для фондів німецьких наукових бібліотек.
У свою чергу Штефан Хюльсхьорстер відзначив, що заходи за участі суддів конституційних судів України і ФРН та контакти на рівні апаратів судів за сприяння фонду завжди відбуваються на високому рівні, інтенсивно і дають імпульси для удосконалення конституційного судочинства двох країн. Він подякував Голові КСУ за змістовну зустріч та високу оцінку діяльності фонду і висловив сподівання, що співпраця цієї організації з українськими конституціоналістами плідно триватиме і надалі. Штефан Хюльсхьорстер передав для бібліотеки Суду видання матеріалів, у тому числі й за авторством суддів КСУ, присвячених 20-річчю діяльності німецького фонду.
На пропозицію Штефана Хюльсхьорстера сторони також погодили питання щодо організації у 2013 році фахового візиту до України делегації суддів і працівників Конституційного Суду ФРН.