Голова та судді Конституційного Суду України вшанували пам'ять жертв політичних репресій

Версія для друку

СЕКТОР ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОЇ РОБОТИ

     КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-10-25

факс 287-36-16

 

 Голова та судді Конституційного Суду України  вшанували пам’ять жертв політичних репресій

 

  15 травня 2016 року з нагоди «Дня пам’яті жертв політичних репресій» та з метою привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людяності на площі біля будівлі Конституційного Суду України було приспущено Державний Прапор України.

У заході взяли участь Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін, судді, керівник Секретаріату Суду, керівники та працівники структурних підрозділів Конституційного Суду України, військовослужбовці Управління державної охорони України.

День пам’яті жертв політичних репресій започаткований для гідного вшанування гіркої долі тих людей, які були непотрібними для радянської системи, а також привернення уваги суспільства до трагічних сторінок історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.

Політичний терор проти власного народу більшовики розпочали з моменту захоплення ними влади. Його метою було масове винищення людей за ознаками їх належності до владних структур поваленого експлуататорського ладу чи реакційних суспільних станів.

Головним наслідком масових репресій стало фізичне винищення активної та інтелектуальної частини нації та моральне розтління тих, кого терор не торкнувся.

Верхівка тоталітарного режиму боялася й ненавиділа кожен народ, підкорений нею. Найбільший страх вона відчувала перед Україною. Знищенню підлягав наш дух. Знищенню підлягав кожен, запідозрений у найтяжчому зі злочинів – любові до України.

Ця трагедія ніколи не повинна повториться. Це наша історія. Ми не маємо права забувати, ми повинні пам’ятати, яку страшну трагедію довелось пережити нашому багатостраждальному українському народові на шляху до незалежності.

Учасники церемонії хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто став жертвою політичних репресій.

Вже традиційним стало вшанування жертв політичних репресій вищими особами держави. Офіційні заходи проходять на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили».

Голова КСУ Юрій Баулін також взяв участь в урочистому покладанні квітів до Міжнародного меморіалу – Пам'ятного хреста на братській могилі жертв політичних репресій.

Церемонія вшанування пройшла за участі Президента України, керівництва уряду та парламенту, духовенства й громадськості.

У рамках пам’ятних заходів на території заповідника відбулась фотодокументальна виставка "Биківня – територія пам’яті".

 

До відома.

Биківнянське поховання жертв сталінських репресій належить до найбільших на території України. Таємна спецділянка НКВС УРСР у Биківні почала офіційний відлік своєї діяльності навесні 1937 року. 20 березня того року Президія Київської міської ради ухвалила рішення про відвід та відмежування земельної ділянки "для спецпотреб" у 19, 20 кварталах Биківнянського лісу.

Упродовж 1937-1941 років вантажівки майже щоночі привозили тіла розстріляних у київських в’язницях НКВС для таємного поховання у Биківнянському лісі. У заздалегідь підготовлені ями скидали навалом тіла жертв, які присипались вапном та засипались ґрунтом. Останній спочинок тут знайшли, за різними оцінками, від 15 до понад 100 тис. осіб, закатованих під час допитів або ж розстріляних переважно в позасудовому порядку органами НКВС у Києві.

Указом Президента України № 431/2007 від 21 травня 2007 року "Про заходи у зв'язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937 – 1938 років" в Україні встановлено День пам'яті жертв політичних репресій, який відзначається щороку у третю неділю травня.

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України