Хроніка розгляду справ - 12-16 вересня 2016 р.

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-10-25

факс 287-36-16

 

 

Хроніка розгляду справ

12-16 вересня 2016 року

12 вересня

Судді Конституційного Суду України працювали у колегіях та постійних комісіях, а також готували матеріали справ до розгляду на наступних засіданнях.

13 вересня

Конституційний Суд України офіційно оприлюднив Рішення у справі за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини п’ятої статті 21 Закону України „Про свободу совісті та релігійні організації“.

***

Конституційний Суд України на закритій частині пленарного засідання продовжив розгляд справи за конституційним зверненням товариства з обмеженою відповідальністю „Торговий дім „Арматура України“ щодо офіційного тлумачення положення пункту 5 частини першої статті 80 Господарського процесуального кодексу України.

Суд продовжить розгляд цієї справи на одному з наступних пленарних засідань.

***

Третя колегія суддів на засіданні продовжила розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Постанови Верховної Ради України „Про Кабінет Міністрів України“.

Ухвалою колегії відмовлено у відкритті конституційного провадження. Здійснюється підготовка справи до розгляду на одному із засідань Суду.

***

Третя колегія суддів на засіданні продовжила розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням Колонщицької сільської ради Макарівського району Київської області щодо офіційного тлумачення пункту 4 статті 5 Декрету Кабінету Міністрів України „Про систему валютного регулювання і валютного контролю“.

Ухвалою колегії відмовлено у відкритті конституційного провадження. Здійснюється підготовка справи до розгляду на одному із засідань Суду.

***

Третя колегія суддів на засіданні розглядала питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням Національної асоціації адвокатів України про офіційне тлумачення положень статей 45, 46 Закону України „Про адвокатуру та адвокатську діяльність“, частини третьої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, статті 15 Цивільного процесуального кодексу України в контексті положень частини першої статті 55 Конституції України.

Розгляд цього питання буде продовжено на одному з наступних засідань колегії.

14 вересня

Конституційний Суд України на пленарному засіданні у формі письмового слухання розпочав розгляд справи за конституційним поданням
46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України „Про порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням“ від 22 серпня
1996 року № 992 зі змінами та пунктів 4, 6, 14, 17 Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, затвердженого зазначеною постановою.

Конституційний Суд України завершив дослідження матеріалів справи на відкритому пленарному засіданні і перейшов до закритої частини пленарного засідання для подальшого обговорення та прийняття рішення.

***

Друга колегія суддів на засіданні продовжила розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справах:

– за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень законів України  „Про природні монополії“, „Про електроенергетику“, „Про державне регулювання у сфері комунальних послуг“, „Про питну воду та питне водопостачання“, указів Президента України „Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг“, „Про затвердження Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг“;

– за конституційним поданням 45 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України „Про пенсійне забезпечення“ № 1788-ХІІ із змінами, внесеними Законом України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України“ від 24 грудня 2015 року № 911-VIII.

Розгляд цих питань буде продовжено на одному з наступних засідань колегії.

***

Друга колегія суддів на засіданні розглядала питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням громадянина Черних Андрія Федоровича щодо офіційного тлумачення положень пунктів 1, 2 частини другої статті 7 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту“ у системному зв’язку з положеннями статті 4 цього закону, частини третьої статті 24 Закону України „Про військовий обов’язок і військову службу“.

Колегія суддів прийняла Ухвалу про відкриття конституційного провадження у цій справі. Здійснюється підготовка справи до розгляду на одному із засідань Суду.

15 вересня

Конституційний Суд України на пленарному засіданні у формі усного слухання розпочав розгляд справи за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень розділу І, пункту 2 розділу ІІІ „Прикінцеві положення“ Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення“ від 2 березня 2015 року № 213-VIII.

Конституційний Суд України завершив дослідження матеріалів справи на відкритому пленарному засіданні і перейшов до закритої частини пленарного засідання для подальшого обговорення та прийняття рішення.

16 вересня

Судді Конституційного Суду України працювали у колегіях та постійних комісіях, а також готували матеріали справ до розгляду на наступних засіданнях.

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України