Хроніка розгляду справ 12-16 жовтня 2015 року

Версія для друку

 

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

Хроніка розгляду справ

12-16 жовтня 2015 року

 

12 жовтня

 

Cудді Конституційного Суду України працювали у колегіях та постійних комісіях, а також готували матеріали справ для розгляду на наступних засіданнях.

 

13 жовтня

 

Конституційний Суд України на засіданні продовжив розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням товариства з обмеженою відповідальністю „Глобинський м’ясокомбінат“ щодо офіційного тлумачення положень статті 117 Кодексу законів про працю України.

Суд продовжить розгляд цього питання на одному з наступних засідань.

***

Конституційний Суд України на засіданні обговорив питання щодо заснування Асоціації конституційного правосуддя регіону Чорного та Балтійського морів.

 

15 жовтня

 

Конституційний Суд України на пленарному засіданні у формі усного слухання розпочав розгляд справи за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини третьої, абзацу четвертого, першого речення абзацу шостого частини п’ятої статті 141 Закону України „Про судоустрій і статус суддів“ у редакції Закону України „Про забезпечення права на справедливий суд“ у взаємозв’язку з положеннями підпункту 5 пункту 2, пункту 17 розділу І Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення“ від 2 березня 2015 року № 213-VIII та положень пункту 5 розділу ІІІ „Прикінцеві положення“ Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення“ від 2 березня 2015 року № 213-VIII.

У цій справі Конституційний Суд України завершив усне слухання і перейшов до закритої частини пленарного засідання для подальшого обговорення та прийняття рішення.

 

***

Перша колегія суддів на засіданні розглядала питання про розподіл конституційного звернення та конституційного подання, що надійшли до Конституційного Суду України:

– від громадянина Кравця Ростислава Юрійовича щодо офіційного тлумачення частини першої статті 214 Кримінального процесуального кодексу України;

– від 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини десятої статті 72 Закону України „Про телебачення і радіомовлення“ від 21 грудня 1993 року № 3759-XII.

На засіданні колегії затверджено суддів-доповідачів.

 

***

Третя колегія суддів на засіданні розглядала питання про розподіл конституційного подання, що надійшло до Конституційного Суду України, від 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 9 розділу І Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року № 76-VIII.

На засіданні колегії затверджено суддю-доповідача.

 

16 жовтня

 

Обговорення на круглому столі за участі суддів Конституційного Суду України у відставці проекту закону про внесення змін до Конституції України в частині правосуддя, зокрема розділу ХІІ – Конституційний Суд України.

 

***

 

Участь суддів Конституційного Суду України, суддів КСУ у відставці, постійного представника Верховної Ради України у КСУ та працівників Секретаріату Суду в урочистому заході з нагоди 19-ої річниці з дня створення Конституційного Суду України.

 

***

Cудді Конституційного Суду України працювали у колегіях та постійних комісіях, а також готували матеріали справ для розгляду на наступних засіданнях.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2023 Конституційний Суд України