Хроніка розгляду справ - 14-18 березня 2016 р.

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-10-25

факс 287-36-16

 

 

Хроніка розгляду справ

14-18 березня 2016 р.

 

 

14 березня

 

Судді Конституційного Суду України працювали у колегіях та постійних комісіях, а також готували матеріали справ до розгляду на наступних засіданнях.

 

15 березня

 

Конституційний Суд України на засіданні обговорював питання про форму розгляду справи за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частин третьої, десятої статті 133 Закону України „Про судоустрій і статус суддів“ у редакції Закону України „Про забезпечення права на справедливий суд“.

Суд прийняв Ухвалу про розгляд справи на пленарному засіданні у формі письмового слухання.

 

***

Конституційний Суд України на закритій частині пленарного засідання продовжив розгляд справи за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо офіційного тлумачення положення „на наступній черговій сесії Верховної Ради України“, яке міститься у статті 155 Конституції України.

У цій справі Суд прийняв Рішення.

 

***

Конституційний Суд України на закритій частині пленарного засідання продовжив розгляд справи за конституційними поданнями Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини третьої, абзацу четвертого, першого речення абзацу шостого частини п’ятої статті 141 Закону України „Про судоустрій і статус суддів“ від 7 липня 2010 року № 2453-VI у редакції Закону України „Про забезпечення права на справедливий суд“ від 12 лютого 2015 року № 192-VIІІ у взаємозв’язку з положеннями підпункту 5 пункту 2, пункту 17 розділу І Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення“ від 2 березня 2015 року № 213-VIII, положень пункту 5 розділу ІІІ „Прикінцеві положення“ Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення“ від 2 березня 2015 року № 213-VIIІ та щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень абзаців першого, другого, четвертого, шостого частини п’ятої статті 141 Закону України „Про судоустрій і статус суддів“ від7 липня 2010 року № 2453-VI з наступними змінами.

Суд продовжить розгляд цієї справи на одному з наступних пленарних засідань.

 

***

Перша колегія суддів на засіданні:

1. Продовжила розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням Драмарецької Валентини Григорівни щодо офіційного тлумачення частини першої статті 1241 Цивільного кодексу України.

Розгляд цього питання буде продовжено на одному з наступних засідань колегії.

 

2. Розглядала питання щодо відкриття конституційного провадження справі за конституційним зверненням громадянина Рибалкіна Олександра Володимировича щодо офіційного тлумачення положень частин третьої, четвертої статті 117, частини першої статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України у взаємозв’язку з положеннями частини першої статті 41, частини п’ятої статті 124, пункту 9 частини третьої статті 129 Конституції України, частини першої статті 14, статті 383 Цивільного процесуального кодексу України, статті 7, частини першої статті 8, пунктів 4, 6 частини першої статті 37, частини четвертої статті 82 Закону України „Про виконавче провадження“.

Колегія суддів прийняла Ухвалу про відмову у відкритті конституційного провадження. Здійснюється підготовка справи до розгляду на одному із засідань Суду.

 

3. Продовжила розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі на конституційним поданням Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про позбавлення В.Януковича звання Президента України“.

Розгляд цього питання буде продовжено на одному з наступних засідань колегії.

 

4. Продовжила розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі на конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини першої статті 1, частин першої, другої, третьої, шостої, сьомої, чотирнадцятої статті 3, пунктів 1, 2, 3 частин першої статті 5, частини першої статті 6 Закону України „ Про військово-цивільні адміністрації”.

Розгляд цього питання буде продовжено на одному з наступних засідань колегії.

 

***

Третя колегія суддів на засіданні розглядала питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним звернення громадянина Ярощука Василя Григоровича щодо офіційного тлумачення положень пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України.

Розгляд цього питання буде продовжено на одному з наступних засідань колегії.

 

16 березня

 

Конституційний Суд України на пленарному засіданні у формі усного слухання розпочав розгляд справи за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини п’ятої статті 21 Закону України „Про свободу совісті та релігійні організації“.

Суд завершив дослідження матеріалів справи на відкритому пленарному засіданні і перейшов до закритої частини пленарного засідання для прийняття рішення у справі.

 

***

Друга колегія суддів на засіданні продовжила розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням громадської організації „Публічний аудит“ щодо офіційного тлумачення положень статті 267 Податкового кодексу України.

Колегія суддів прийняла Ухвалу про відмову у відкритті конституційного провадження. Здійснюється підготовка справи до розгляду на одному із засідань Суду.

 

17 березня

 

Конституційний Суд України на пленарному засіданні у формі усного слухання розпочав розгляд справи за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 12 розділу І Закону України „Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України“ від 28 грудня 2014 року № 76–VIII.

Суд завершив дослідження матеріалів справи на відкритому пленарному засіданні і перейшов до закритої частини пленарного засідання для прийняття рішення у справі.

 

***

Друга колегія суддів на засіданні розглядала питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням громадянина Балаценка Ігоря Володимировича щодо офіційного тлумачення положень пункту 2 частини першої статті 445 Кримінального процесуального кодексу України у взаємозв’язку з положеннями частини першої статті 58 Конституції України, частини першої статті 5 цього кодексу.

Розгляд цього питання буде продовжено на одному з наступних засідань колегії.

 

***

Друга колегія суддів на засіданні розподілила конституційне звернення, що надійшло до Конституційного Суду України від Карася Валерія Володимировича щодо офіційного тлумачення окремих положень пункту „є“ статті 8 Закону України „Про амністію у 2014 році“ та частини другої статті 4 Закону України „Про застосування амністії в Україні“, та затвердила суддю-доповідача.

 

***

Третя колегія суддів на засіданні розподілила конституційне звернення, що надійшло до Конституційного Суду України від громадянина Гадяцького Анатолія Павловича щодо офіційного тлумачення положень частини першої статті 46 Конституції України, та затвердила суддю-доповідача.

 

***

Постійна комісія з питань наукового та інформаційного забезпечення Конституційного Суду України на засіданні розглядала звернення трудового колективу Юридичного журналу „Право України“ та Державного підприємства „Редакція журналу „Право України“ стосовно реформування друкованого засобу масової інформації та редакції і виходу Конституційного Суду України зі складу їх співзасновників.

За результатами обговорення рекомендовано винести Голові Суду розгляд цього питання на засідання Конституційного Суду України.

 

18 березня

 

Конституційний Суд України на пленарному засіданні офіційно оприлюднив Рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо офіційного тлумачення положення статті 155 Конституції України „на наступній черговій сесії Верховної Ради України“.

 

***

Конституційний Суд України на засіданні обговорював питання про форму розгляду справи за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень пункту 11 Прикінцевих положень Закону України „Про Державний бюджет України на 2016 рік“.

Суд прийняв Ухвалу про розгляд справи на пленарному засіданні у формі письмового слухання.

 

***

Перша колегія суддів на засіданні розглядала питання щодо відкриття конституційних проваджень у справах:

– за конституційним зверненням громадянки України Швед Марини Феорітівни щодо офіційного тлумачення положень частини п’ятої статті 147 Цивільного кодексу України, частин першої, другої статті 55 Закону України „Про господарські товариства” та пункту 4 частини першої статті 12 Господарського процесуального кодексу України;

– за конституційним поданням 45 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про проведення позачергових виборів Криворізького міського голови“.

Розгляд цих питань буде продовжено на одному з наступних засідань колегії.

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України