Хроніка розгляду справ 14-18 вересня 2015 р.

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

Хроніка розгляду справ

14-18 вересня 2015 р.

 

 

14 вересня

 

Судді Конституційного Суду України працювали у колегіях та постійних комісіях, а також готували матеріали справ для розгляду на наступних засіданнях.

 

15 вересня

 

         Конституційний Суд України на засіданні розглядав питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням громадян Медведевої Ірини Іванівни та Мороза Дмитра Анатолійовича щодо офіційного тлумачення словосполучення „з приводу“, яке містяться у частині першій статті 114 Цивільного процесуального кодексу України.

Суд прийняв Ухвалу про відмову у відкритті конституційного провадження на підставі пункту 2 статті 45 Закону України „Про Конституційний Суд України“ – невідповідність конституційного звернення вимогам, передбаченим Конституцією України, цим Законом.

 

***

         Третя колегія суддів на засіданні розглядала питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 56 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень частини четвертої статті 1, пункту 3 розділу VIIІ „Прикінцеві положення“ Закону України „Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків“ від 4 вересня 2008 року.

Ухвалою колегії відмовлено у відкритті конституційного провадження. Здійснюється підготовка справи до розгляду на одному із засідань Суду.

 

16 вересня

 

Конституційний Суд України на засіданні обговорив питання про форму розгляду справи за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини третьої, абзацу четвертого, першого речення абзацу шостого частини п’ятої статті 141 Закону України „Про судоустрій і статус суддів“ від 7 липня 2010 року № 2453–VI у редакції Закону України „Про забезпечення права на справедливий суд“ від 12 лютого 2015 року № 192–VIII у взаємозв’язку з положеннями підпункту 5 пункту 2, пункту 17 розділу І Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення“ від 2 березня 2015 року № 213–VIII та положень пункту 5 розділу ІІІ „Прикінцеві положення“ Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення“ від 2 березня 2015 року № 213–VIII.

Суд прийняв Ухвалу з цього питання. Справу буде розглянуто у формі усного слухання.

 

***

         Конституційний Суд України на засіданні розглядав питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки“.

Суд продовжить розгляд цього питання на одному з наступних засідань.

 

***

         Перша колегія суддів на засіданні розглядала питання про розподіл конституційного звернення, що надійшло до Конституційного Суду України, від громадянки Драмарецької Валентини Григорівни щодо офіційного тлумачення частини першої статті 1241 Цивільного кодексу України.

На засіданні колегії затверджено суддю-доповідача.

 

***

Друга колегія суддів на засіданні розглядала питання про розподіл конституційного подання, що надійшло до Конституційного Суду України, від 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту „а“ частини другої статті 83, частини першої статті 84 Земельного кодексу України, пунктів 3, 4 розділу ІІ „Прикінцеві та перехідні положення“ Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності“, статті 41 Закону України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяження“.

На засіданні колегії затверджено суддю-доповідача.

 

***

         Третя колегія суддів на засіданні розглядала питання про розподіл конституційного звернення, що надійшло до Конституційного Суду України, від громадянина Гончарова Павла Васильовича щодо офіційного тлумачення положень частин другої, третьої статті 2 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту“, статті 71 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“.

На засіданні колегії затверджено суддю-доповідача.

 

17 вересня

 

Конституційний Суд України на засіданні продовжив розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки“.

Суд прийняв Ухвалу про відмову у відкритті конституційного провадження на підставі пунктів 2, 3 статті 45 Закону України „Про Конституційний Суд України“ – невідповідність конституційного подання вимогам, передбаченим Конституцією України, цим Законом, та непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні.

 

***

Конституційний Суд України на закритій частині пленарного засідання продовжив розгляд справи за конституційним зверненням приватного підприємства „ІМАКС-ВМВ“ щодо офіційного тлумачення положень пункту 3 частини першої статті 7 Закону України „Про судовий збір“.

Суд прийняв Ухвалу про припинення конституційного провадження у цій справі на підставі пункту 3 статті 45 Закону України „Про Конституційний Суд України“ – непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному зверненні.

 

***

         Перша колегія суддів на засіданні розглядала питання щодо відкриття конституційного провадження у справах:

- за конституційним поданням Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про позбавлення В.Януковича звання Президента України“;

– за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності (конституційності) положень підпункту 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України положенням статей 8, 21, частини третьої статті 22, статей 46, 126 Конституції України.

Розгляд цих питань буде продовжений на одному із наступних засідань колегії.

 

***

Друга колегія суддів на засіданні розглядала питання про розподіл конституційного звернення, що надійшло до Конституційного Суду України, від громадянина Осіпчука Андрія Миколайовича щодо офіційного тлумачення положень статті 303 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

На засіданні колегії затверджено суддю-доповідача.

 

18 вересня

 

Судді Конституційного Суду України працювали у колегіях та постійних комісіях, а також готували матеріали справ для розгляду на наступних засіданнях.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України