Хроніка розгляду справ - 15-19 червня 2015 р.

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

Хроніка розгляду справ

15-19 червня

 

 

15 червня

 

Судді Конституційного Суду України працювали у колегіях та постійних комісіях, а також готували матеріали справ для розгляду на наступних засіданнях.

 

 

16 червня

 

Конституційний Суд України на закритій частині пленарного засідання продовжив розгляд справи за зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України та суддів вимогам статей 157 і 158 Конституції.

У цій справі Суд прийняв висновок.

 

***

         Перша колегія суддів на засіданні розглядала питання про розподіл конституційного звернення, що надійшло до Конституційного Суду України від громадян Медведевої Ірини Іванівни та Мороза Дмитра Анатолійовича щодо офіційного тлумачення словосполучення „з приводу“ частини першої статті 114 Цивільного процесуального кодексу України.

         На засіданні колегії затверджено суддю-доповідача.

 

17 червня

 

         Конституційний Суд України на засіданні продовжив розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України „Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 листопада 2014 року „Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій та Луганській областях“.

         Суд продовжить розгляд цього питання на одному з наступних засідань.

 

***

Конституційний Суд України на засіданні розглядав питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень абзацу першого статті 4, абзацу першого пункту 1, пункту 8 статті 4, частини четвертої статті 10, пунктів 8–10 частини першої статті 13, частини першої статті 14 Закону України „Про Раду національної безпеки і оборони України“.

Суд прийняв Ухвалу про відмову у відкритті конституційного провадження на підставі пункту 2, 3 статті 45 Закону України „Про Конституційний Суд України“ – невідповідність конституційного подання вимогам, передбаченим Конституцією України, цим Законом і непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні.

 

***

Друга колегія суддів на засіданні розглядала питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень розділу І, пункту 2 розділу ІІІ Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення».

Ухвалою колегії відмовлено у відкритті конституційного провадження. Здійснюється підготовка справи до розгляду на одному із засідань Суду.

 

18 червня

 

Конституційний Суд України на закритій частині пленарного засідання продовжив розгляд справи за конституційним зверненням публічного акціонерного товариства „УкрСиббанк“ щодо офіційного тлумачення положення другого речення частини четвертої статті 559 Цивільного кодексу України.

Суд продовжить розгляд цієї справи на одному з наступних пленарних засідань.

 

***

Перша колегія суддів на засіданні розглядала питання про розподіл конституційних подань, що надійшли до Конституційного Суду України від:

- 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років“;

- 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки“ від 9 квітня 2015 року № 317-VIII.

На засіданні колегії затверджено суддів-доповідачів.

 

***

Друга колегія суддів на засіданні розглядала питання про розподіл конституційного звернення та конституційного подання, що надійшли до Конституційного Суду України від:

- Товариства з обмеженою відповідальністю „Глобинський м’ясокомбінат“щодо офіційного тлумачення положень статті 117 Кодексу законів про працю України;

- 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті“ від 9 квітня 2015 року.

На засіданні колегії затверджено суддів-доповідачів.

 

***

Третя колегія суддів на засіданні розглядала питання про розподіл конституційного звернення та конституційного подання, що надійшли до Конституційного Суду України від:

- громадянина Галкіна Олександра Юрійовича щодо офіційного тлумачення положень статті 44 Кодексу законів про працю України в системному зв’язку з положеннями пункту 7 частини першої статті 20, пункту 1 частини першої статті 21 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України;

- 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років“ від 9 квітня 2015 року № 315-VIII.

На засіданні колегії затверджено суддів-доповідачів.

 

19 червня

 

Конституційний Суд України на пленарному засіданні офіційно оприлюднив Висновок у справі за зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України та суддів вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України