Хроніка розгляду справ 20-24 квітня 2015 р.

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

Хроніка розгляду справ

20-24 квітня 2015 р.

 

20 квітня

 

Судді Конституційного Суду України працювали у колегіях та постійних комісіях, а також готували матеріали справ для розгляду на наступних засіданнях.

 

21 квітня

 

Конституційний Суд України на засіданні продовжив розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень підпунктів 2–14 пункту 4, підпунктів 2, 6, 7 пункту 6, пунктів 9, 10, 12, підпункту 3 пункту 18, підпункту 2 пункту 22, пунктів 23, 24, підпунктів 3, 4 пункту 25, пунктів 26, 33, 34 розділу І, пункту 11 розділу ІІІ „Прикінцеві положення“ Закону України „Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України“.

Суд продовжить розгляд цього питання на одному з наступних засідань.

        

***

Перша колегія суддів на засіданні продовжила розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України „Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 листопада 2014 року „Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій та Луганській областях“.

Ухвалою колегії відмовлено у відкритті конституційного провадження. Здійснюється підготовка справи до розгляду на одному із засідань Суду.

 

***

Третя колегія суддів на засіданні продовжила розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням Виконавчого комітету Першотравневої районної у місті Чернівці ради щодо офіційного тлумачення положень преамбули, абзацу другого статті 1, частини другої статті 2 Закону України „Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності“ у взаємозв’язку з положеннями абзаців другого, третього, четвертого, восьмого частини четвертої статті 4 цього закону, частини другої статті 19 Конституції України, статті 20 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні“.

Розгляд цього питання буде продовжений на одному з наступних засідань колегії.

 

***

Постійна комісія з міжнародних зв’язків КСУ на засіданні обговорювала питання про участь представників Конституційного Суду України у міжнародних заходах.

 

22 квітня

 

Конституційний Суд України на закритій частині пленарного засідання продовжив розгляд справи за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо офіційного тлумачення словосполучення „за місцем його вчинення“, яке міститься в частині першій

статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Суд продовжить розгляд цієї справи на одному з наступних пленарних засідань.

 

***

 

Конституційний Суд України на засіданні обговорив питання щодо поширення 14.04.2015 року Прес-службою КСУ заяви для преси.

 

***

Конституційний Суд України на засіданні прийняв низку рішень щодо участі представників Конституційного Суду України в міжнародних заходах, а саме:

- „Про візит представників Конституційного Суду України до Федеративної Республіки Німеччина та участь у фахових бесідах із конституційного права та процесу“;

- „Про участь представника Конституційного Суду України у міжнародній конференції „Захист прав та свобод людини Конституційним Судом України за допомогою індивідуальної скарги“;

- „Про участь представника Конституційного Суду України у 18-й щорічній Міжнародній конференції суддів (IJC);

- „Про участь представника Конституційного Суду України у ХХ Єреванській міжнародній конференції „Роль конституційних судів у справі зміцнення  незалежності судової влади: доктринальні підходи і сучасні виклики“;

- „Про участь представника Конституційного Суду України у 5-й щорічній чорноморській регіональній конференції „Право на свободу та особисту недоторканність (безпеку): підвищення ефективності конституційної скарги“.

 

***

Третя колегія суддів на засіданні розглядала питання про розподіл конституційного звернення, що надійшло до Конституційного Суду України від громадянина Гончарова Павла Васильовича, щодо офіційного тлумачення положень абзаців четвертого, п’ятого пункту 27 статті 13 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту“.

На засіданні колегії затверджено суддю-доповідача.

 

 

23 квітня

 

Конституційний Суд України на засіданні розглядав питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням Дзержинської міської ради Донецької області щодо офіційного тлумачення положень абзацу першого пункту 10 розділу ІІІ „Прикінцеві положення“ Закону України „Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України“.

Суд прийняв ухвалу про відмову у відкритті конституційного провадження.

 

***

 

Перша колегія суддів на засіданні розглядала питання про розподіл конституційного звернення, що надійшло до Конституційного Суду України від громадянина Хейфеца С.М., щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 424 КПК України у взаємозв’язку з положеннями частини першої статті 55 Конституції України.

На засіданні колегії затверджено суддю-доповідача.

 

***

 

Перша колегія суддів на засіданні продовжила розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням товариства з обмеженою відповідальністю „Юрполіс Компані“ щодо офіційного тлумачення положень статей 2, 17 Кодексу адміністративного судочинства України, частини четвертої статті 32 Конституції України.

Ухвалою колегії відмовлено у відкритті конституційного провадження. Здійснюється підготовка справи до розгляду на одному із засідань Суду.

 

***

Третя колегія суддів на засіданні продовжила розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Постанови Кабінету Міністрів України „Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей“.

Розгляд цього питання буде продовжений на одному з наступних засідань колегії.

 

24 квітня

 

Судді Конституційного Суду України працювали у колегіях та постійних комісіях, а також готували матеріали справ для розгляду на наступних засіданнях.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України