Хроніка розгляду справ - 21-25 грудня 2015 р.

Версія для друку

/sites/default/files/ccu/297238.html%3Bcharset%3Dutf-8

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-10-25

факс 287-36-16

 

Хроніка розгляду справ

21-25 грудня 2015 року

 

 

21 грудня

 

Конституційний Суд України на засіданні заслухав інформацію про візит суддів Конституційного Суду України до Федеративної Республіки Німеччина та участь у фахових бесідах з питань конституційної скарги, співвідношення соціального права та конституційних прав, які відбулися 29 листопада–3 грудня 2015 року в місті Бонн, Федеративна Республіка Німеччина.

 

***

Конституційний Суд України на засіданні заслухав інформацію про участь представників Конституційного Суду України у тристоронньому семінарі Конституційного Суду Латвійської Республіки, Конституційного Суду Литовської Республіки та Конституційного Суду України та щорічній конференції Конституційного Суду Латвійської Республіки „Обмеження основоположних прав у демократичній державі“, який відбувся 10–11 грудня 2015 року в місті Рига, Латвійська Республіка. 

 

***

Конституційний Суд України на засіданні прийняв Рішення щодо стажу роботи суддів Конституційного Суду України. 

 

***

Третя колегія суддів на засіданні розглядала питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо офіційного тлумачення положень пункту 7 частини першої статті 247 у поєднанні з положеннями частини другої статті 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Розгляд цього питання буде продовжено на одному з наступних засідань колегії.

 

***

Третя колегія суддів на засіданні розглядала питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини п’ятої статті 21 Закону України „Про свободу совісті та релігійні організації“.

Колегія суддів прийняла Ухвалу про відкриття конституційного провадження у цій справі. Здійснюється підготовка справи до розгляду на одному із пленарних засідань Суду.

 

***

Перша колегія суддів на засіданні продовжила розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення частини десятої статті 72  Закону України „Про телебачення і радіомовлення“.

Колегія суддів прийняла Ухвалу про відкриття конституційного провадження у цій справі. Здійснюється підготовка справи до розгляду на одному із пленарних засідань Суду.

 

***

Перша колегія суддів на засіданні продовжила розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням Кравця Ростислава Юрійовича щодо офіційного тлумачення положень частини першої статті 214 Кримінального процесуального кодексу України.

Ухвалою колегії відмовлено у відкритті конституційного провадження. Здійснюється підготовка справи до розгляду на одному із засідань Суду. 

 

22 грудня

 

Конституційний Суд України на закритій частині пленарного засідання продовжив розгляд справи за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень частини першої статті 13 Закону України „Про психіатричну допомогу“.

Суд продовжить розгляд цієї справи на одному з наступних пленарних засідань.

 

***

Третя колегія суддів на засіданні продовжила розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо офіційного тлумачення положень пункту 7 частини першої статті 247 у поєднанні з положеннями частини другої статті 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Розгляд цього питання буде продовжено на одному з наступних засідань колегії.

 

23 грудня

 

Конституційний Суд України на засіданні продовжив розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням громадян Баклицької Оксани Анатоліївни, Бородіної Тетяни Петрівни, Демченко Ольги Григоріївни, Кандиби Людмили Миколаївни, Кушнаренка Олександра Олександровича, Осипчук Наталії Аркадіївни, Панкової Ніни Георгіївни, Плужнікової Ольги Володимирівни, Соколова Олександра Івановича, Чайкіна Віктора Тимофійовича, Чулкова Олександра Івановича, Шелестунової Ірини Євгенівни щодо офіційного тлумачення окремих положень Закону України „Про місцеві вибори“.

Суд прийняв Ухвалу про відмову у відкритті конституційного провадження на підставі пунктів 1, 2, 3 статті 45 Закону України „Про Конституційний Суд України“ – відсутність встановленого Конституцією України, цим законом права на конституційне подання; невідповідність конституційного подання вимогам, передбаченим Конституцією України, Законом України „Про Конституційний Суд України“; непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному зверненні.

 

***

Друга колегія суддів на засіданні розглядала питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням Державного воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону Державної служби України з надзвичайних ситуацій щодо офіційного тлумачення абзаців четвертого, п’ятого підпункту 1 пункту 2 розділу XV „Прикінцеві положення“ Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у взаємозв’язку з положеннями статей 13, 14 Закону України „Про пенсійне забезпечення“.

Розгляд цього питання буде продовжено на одному з наступних засідань колегії.

 

***

Друга колегія суддів на засіданні розглядала питання про розподіл конституційних подань, що надійшли до Конституційного Суду України, від:

– 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) підпунктів 2-7, 12 та 14 пункту 4 розділу І Закону України „Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України“ від 28 грудня 2014 року № 76-VIII;

– Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини першої статті 294 та статті 326 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

На засіданні колегії затверджено суддів-доповідачів.

 

***

Перша колегія суддів на засіданні розглядала питання про розподіл конституційного подання, що надійшло до Конституційного Суду України, від 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України „Про військово-цивільні адміністрації“.

На засіданні колегії затверджено суддю-доповідача.

 

***

Перша колегія суддів на засіданні розглядала питання про розподіл звернення, що надійшло до Конституційного Суду України, від Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) (реєстр. № 3524) вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

На засіданні колегії затверджено суддю-доповідача.

 

***

Перша колегія суддів на засіданні продовжила розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням Федерації професійних спілок України щодо офіційного тлумачення положень статті 1 Закону України „Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, розташовані на території України“.

Колегія суддів прийняла Ухвалу про відкриття конституційного провадження у цій справі.

 

24 грудня

 

Перша колегія суддів на засіданні розглядала питання щодо відкриття конституційного провадження у справі про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) (реєстр. № 3524) вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Колегія суддів прийняла Ухвалу про відкриття конституційного провадження у цій справі.

 

***

Конституційний Суд України на засіданні обговорював питання про форму розгляду справи за зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) (реєстр. № 3524) вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Суд вирішив провести розгляд справи на пленарному засіданні невідкладно у формі усного слухання.

 

***

Конституційний Суд України на засіданні продовжив розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про систему гарантування вкладів фізичних осіб“.

Суд продовжить розгляд цього питання на одному з наступних засідань.

 

***

Друга колегія суддів на засіданні продовжила розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням Державного воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону Державної служби України з надзвичайних ситуацій щодо офіційного тлумачення абзаців четвертого, п’ятого підпункту 1 пункту 2 розділу XV „Прикінцеві положення“ Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“ у взаємозв’язку з положеннями статей 13, 14 Закону України „Про пенсійне забезпечення“.

Ухвалою колегії відмовлено у відкритті конституційного провадження. Здійснюється підготовка справи до розгляду на одному із засідань Суду.

 

***

Друга колегія суддів на засіданні продовжила розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 року № 832 „Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян“.

Ухвалою колегії відмовлено у відкритті конституційного провадження. Здійснюється підготовка справи до розгляду на одному із засідань Суду.

 

***

Третя колегія суддів на засіданні розглядала питання про розподіл конституційного подання та конституційного звернення, що надійшли до Конституційного Суду України, від:

– 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України „Про порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснюється за державним замовленням“ від 22 серпня 1996 року № 992 та пунктів 4, 6, 14, 17 „Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснюється за державним замовленням“, затвердженого зазначеною постановою;

– ТОВ „Торговий дім „Арматура України“ щодо офіційного тлумачення положення пункту 5 частини першої статті 80 Господарського процесуального Кодексу України.

На засіданні колегії затверджено суддів-доповідачів.

 

***

Третя колегія суддів на засіданні продовжила розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо офіційного тлумачення положень пункту 7 частини першої статті 247 у поєднанні з положеннями частини другої статті 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Розгляд цього питання буде продовжено на одному з наступних засідань колегії.

 

***

Третя колегія суддів на засіданні продовжила розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи“ від 28 грудня 2014 року № 71–VIII.

Колегія суддів прийняла Ухвалу про відкриття конституційного провадження у цій справі. Здійснюється підготовка справи до розгляду на одному із пленарних засідань Суду.

 

25 грудня

 

Судді Конституційного Суду України працювали у колегіях та постійних комісіях, а також готували матеріали справ для розгляду на наступних засіданнях.

 

 

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2023 Конституційний Суд України