Хроніка розгляду справ - 24-28 травня 2021 р.

Версія для друку

 

ХРОНІКА ТИЖНЯ
24-28 травня

25 травня

Велика палата Конституційного Суду України на закритій частині пленарного засідання продовжила розгляд справи за конституційним поданням 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень підпункту 17 пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" від 22 липня 2020 року № 641 зі змінами.

Постановлено Ухвалу Великої палати Конституційного Суду України про закриття конституційного провадження у справі.

***

Велика палата Конституційного Суду України на засіданні розглядала питання про подовження строку постановлення колегіями суддів Конституційного Суду України ухвал про відкриття або про відмову у відкритті конституційних проваджень у справах за конституційними скаргами.

Постановлено ухвали Великої палати Конституційного Суду України про подовження строку.

***

Відбулося засідання Першої колегії суддів Другого сенату Конституційного Суду України на якому розглянуто питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Дуди Владислава Андрійовича щодо відповідності Конституції України частини четвертої статті 424 Кримінального процесуального кодексу України.

За результатами його розгляду постановлено Ухвалу про відмову у відкритті конституційного провадження у справі (остаточна).

 

26 травня

Другий сенат Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглядав справу за конституційною скаргою Ліненко Наталії Миколаївни щодо відповідності Конституції України (конституційності) статті 485 Митного кодексу України.

Другий сенат Конституційного Суду України завершив дослідження матеріалів справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення.   

 

27 травня

Велика палата Конституційного Суду України на пленарному засіданні оголосила перерву у справі за конституційними скаргами Забари Альони ВолодимирівниКопилової Надії АнатоліївниМартиросяна Гагіка Міграновича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини першої статті 142,  частини п’ятої статті 2791 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Розгляд справи на відкритій частині пленарного засідання відбудеться на одному з наступних пленарних засідань.

***

Велика палата Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розпочала розгляд справи за конституційною скаргою Зайця Тараса Олександровича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини третьої статті 88  Закону України „Про судоустрій і статус суддів“ від 2 червня 2016 року № 1402-VIII.

Велика палата Конституційного Суду України завершила дослідження матеріалів справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшла до закритої частини пленарного засідання.

***

Велика палата Конституційного Суду України на закритій частині пленарного засідання продовжила розгляд справи за конституційним поданням Верховного Суду щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 105 Конституції України.

Розгляд справи буде продовжено на одному з наступних пленарних засідань.

***

Велика палата Конституційного Суду України на засіданні розглядала питання про подовження строку постановлення колегією суддів Конституційного Суду України ухвали про відкриття або про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою.

Постановлено Ухвалу Великої палати про подовження строку.

***

Відбулося засідання Другої колегії суддів Другого сенату Конституційного Суду України на якому розглядалося питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України указів Президента України „Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України“ від 29 грудня 2020 року № 607/2020, „Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України“ від 26 лютого 2021 року № 79/2021,  „Про деякі питання забезпечення національної безпеки України“ від 27 березня 2021 року № 124/2021.

Розгляд цього питання буде продовжено на одному з наступних засідань колегії.

***

На засіданні Другої колегії суддів Другого сенату розглядалося питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Сікалова Геннадія Анатолійовича щодо конституційності положень пункту 4 § 2 „Прикінцеві положення“ розділу 4 Закону України „Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів“.

За наслідками розгляду цього питання постановлено Ухвалу колегії суддів про відмову у відкритті конституційного провадження у справі (остаточна).

 

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України