Хроніка розгляду справ - 3-7 вересня 2018 р.

Версія для друку

ХРОНІКА ТИЖНЯ
3-7 вересня 2018 р.

4 вересня

 Велика палата Конституційного Суду України на закритій частині пленарного засідання продовжила розгляд справи за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень законів України „Про природні монополії“, „Про електроенергетику“, „Про державне регулювання у сфері комунальних послуг“, „Про питну воду та питне водопостачання“, а також указів Президента України „Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг“, „Про затвердження Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг“.

Розгляд справи буде продовжено на одному з наступних пленарних засідань Великої палати Конституційного Суду України.

5 вересня

 Велика палата Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочала розгляд справи за конституційним поданням 59 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень частини третьої статті 62, частини першої, третьої статті 80 Конституції України.

Конституційний Суд України завершив розгляд справи у відкритій частині пленарного засідання і перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення Рішення у справі.  

***

Велика палата Конституційного Суду України на засіданні розглядала питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частин другої - п'ятої статті 5 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», статті 9 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік».

Розгляд цього питання буде продовжено на одному з наступних засідань Великої палати Конституційного Суду України.

***

Перший сенат Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочав розгляд справи за конституційною скаргою Левченко Ольги Миколаївни щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 5 розділу ІІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 2 березня 2015 року № 213-VIII.

Перший сенат Конституційного Суду України завершив слухання справи у відкритій частині пленарного засідання і перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення Рішення у справі.        

 

6 вересня

Велика палата Конституційного Суду України на закритій частині пленарного засідання продовжила розгляд справи за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень абзацу першого пункту 40 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України.

Розгляд справи буде продовжено на одному з наступних пленарних засідань Великої палати Конституційного Суду України.

***

Велика палата Конституційного Суду України на засіданні обговорювала питання  про форму розгляду справи за конституційним поданням 65 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України конституційності) положень пункту 5 частини першої статті 3, абзацу третього частини третьої статті 45 Закону України „Про запобігання корупції“, пункту 2 розділу ІІ „Прикінцеві положення“ Закону України „Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб“.                                    

Розгляд питання про форму розгляду справи буде продовжено на одному з наступних засідань Великої палати Конституційного Суду України.

***

Велика палата Конституційного Суду України на засіданні розглядала клопотання суддів Конституційного Суду України про подовження строку постановлення колегіями суддів Конституційного Суду України ухвал про відкриття або про відмову у відкритті конституційних проваджень у справах за конституційними скаргами.

Постановлено Ухвалу Великої палати КСУ про подовження строку постановлення колегіями суддів Конституційного Суду України ухвал про відкриття або про відмову у відкритті конституційних проваджень у справах за  конституційними скаргами.

 

 Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України