Хроніка розгляду справ 31 серпня - 4 вересня 2015 р.

Версія для друку

 

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

Хроніка розгляду справ

31 серпня – 4 вересня 2015 р.

 

31 серпня

 

Судді Конституційного Суду України працювали у колегіях та постійних комісіях, а також готували матеріали справ для розгляду на наступних засіданнях.

 

1 вересня

 

Конституційний Суд України на засіданні розглядав питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Постанови Кабінету Міністрів України „Про деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей“.

Суд прийняв Ухвалу про відмову у відкритті конституційного провадження на підставі пунктів 2, 3 статті 45 Закону України „Про Конституційний Суд України“ – невідповідність конституційного подання вимогам, передбаченим Конституцією України, цим Законом, та непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні.

 

***

Конституційний Суд України на засіданні прийняв рішення про тимчасове залучення суддів КСУ до участі у роботі Другої колегії суддів.

 

2 вересня

 

Конституційний Суд України на засіданні розглядав питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення розділу ІІІ Закону України „Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні“.

Суд прийняв Ухвалу про відмову у відкритті конституційного провадження на підставі пункту 2 статті 45 Закону України „Про Конституційний Суд України“ – невідповідність конституційного подання вимогам, передбаченим Конституцією України, цим Законом.

 

***

Конституційний Суд України на засіданні обговорював питання про форму розгляду справи за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 7 розділу ІІ Закону України „Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні“.

Суд вирішив розглянути цю справу у формі усного слухання.

 

3 вересня

 

Конституційний Суд України на засіданні розглядав питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням Приватного сільськогосподарського підприємства Агрофірма „Росія“ щодо офіційного тлумачення положення пункту 1 частини п’ятої статті 36 Закону України „Про систему гарантування вкладів фізичних осіб“ у взаємозв’язку з положеннями статті 2 Закону України „Про банки і банківську діяльність“.

Суд прийняв Ухвалу про відмову у відкритті конституційного провадження на підставі пункту 2 статті 45 Закону України „Про Конституційний Суд України“ – невідповідність конституційного звернення вимогам, передбаченим Конституцією України, цим Законом.

 

***

Конституційний Суд України на засіданні заслухав інформацію про участь судді Конституційного Суду України Шаптали Н.К. у міжнародній науково-практичній конференції „Конституція: єдність народу, стабільність, процвітання“, що відбулася 28–29 серпня 2015 року в місті Астана, Республіка Казахстан.

 

***

Перша колегія суддів на засіданні розглядала питання про розподіл конституційного подання, що надійшло до Конституційного Суду України від 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення пункту 7 частини другої статі 42 Закону України „Про вищу освіту“ від 1 липня 2014 року № 1556-VII.

         На засіданні колегії затверджено суддю-доповідача.

 

***

Третя колегія суддів на засіданні розглядала питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини третьої, абзацу четвертого, речення першого абзацу шостого частини п’ятої статті 141 Закону України „Про судоустрій і статус суддів“ від 7 липня 2010 року № 2453-VI у редакції Закону України „Про забезпечення права на справедливий суд“ від 12 лютого 2015 року № 192-VIII у взаємозв’язку з положеннями підпункту 5 пункту 2, пункту 17 розділу I, пункту 5 розділу III „Прикінцеві положення“ Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення“ від 2 березня 2015 року № 213-VIII.

Колегія суддів прийняла Ухвалу про відкриття конституційного провадження у цій справі.

 

4 вересня

 

Судді Конституційного Суду України працювали у колегіях та постійних комісіях, а також готували матеріали справ для розгляду на наступних засіданнях.

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України