Хроніка розгляду справ - 8-12 лютого 2016 р.

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-10-25

факс 287-36-16

 

Хроніка розгляду справ

8-12 лютого 2016 р.

 

 

8 лютого

 

Конституційний Суд України на закритій частині пленарного засідання продовжив розгляд справи за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо офіційного тлумачення положення „на наступній черговій сесії Верховної Ради України“, яке міститься у статті 155 Конституції України.

Суд продовжить розгляд цієї справи на одному з наступних пленарних засідань.

 

 

9 лютого

 

Конституційний Суд України на засіданнях:

– розглянув питання про утворення колегій суддів Конституційного Суду України, затвердження їх персонального складу та прийняв рішення;

– заслухав звіти голів постійних комісій Конституційного Суду України про роботу комісій за 2015 рік та надану інформацію взяв до відома;

– розглянув питання про зміни у складі постійних комісій Конституційного Суду України та затвердження їх персонального складу та прийняв відповідне рішення.

 

***

 

Перша колегія суддів на засіданні обговорила пропозиції щодо кандидатури секретаря Першої колегії суддів Конституційного Суду України.

На засіданні колегії запропоновано Конституційному Суду України кандидатуру судді для призначення секретарем на засіданні Суду.

 

***

 

Друга колегія суддів на засіданні обговорила пропозиції щодо кандидатури секретаря Другої колегії суддів Конституційного Суду України.

На засіданні колегії запропоновано Конституційному Суду України кандидатуру судді для призначення секретарем на засіданні Суду.

 

***

 

Третя колегія суддів на засіданні розглядала питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень абзаців першого, другого, четвертого, шостого частини п’ятої статті 141 Закону України „Про судоустрій і статус суддів“.

Колегія суддів прийняла Ухвалу про відкриття конституційного провадження у цій справі. Здійснюється підготовка справи до розгляду на одному із засідань Суду.

 

***

 

Третя колегія суддів на засіданні обговорила пропозиції щодо кандидатури секретаря Третьої колегії суддів Конституційного Суду України.

На засіданні колегії запропоновано Конституційному Суду України кандидатуру судді для призначення секретарем на засіданні Суду.

 

 

10 лютого

 

Конституційний Суд України на засіданні розглянув питання про призначення секретарів колегій суддів Конституційного Суду України та прийняв рішення.

 

***

 

Конституційний Суд України на засіданні обговорював питання про форму розгляду справи за конституційним зверненням товариства з обмеженою відповідальністю „Торговий дім „Арматура України“ щодо офіційного тлумачення положення пункту 5 частини першої статті 80 Господарського процесуального кодексу України.

Суд прийняв Ухвалу про розгляд справи на пленарному засіданні у формі письмового слухання.

 

***

 

Конституційний Суд України на засіданні продовжив розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про систему гарантування вкладів фізичних осіб“.

Суд прийняв Ухвалу про відкриття конституційного провадження у справі. Здійснюється підготовка справи до розгляду на одному із засідань Суду.

 

***

 

Перша колегія суддів на засіданні розглядала питання щодо відкриття конституційного провадження у справах:

– за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) абзацу першого частини третьої статті 4 Закону України „Про очищення влади“;

– за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України  (конституційності) положень частин третьої, десятої статті 133 Закону України „Про судоустрій і статус суддів“ від 7 липня 2010 року № 2453–VI у редакції Закону України „Про забезпечення права на справедливий суд“ від 12 лютого 2015 року № 192–VIII.

Колегія суддів прийняла Ухвали про відкриття конституційного провадження у цих справах. Здійснюється підготовка справ до розгляду на одному із засідань Суду.

 

 

11 лютого

 

Конституційний Суд України на засіданні обговорював питання про форму розгляду справи за конституційними поданнями 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) абзаців тринадцятого, чотирнадцятого пункту 32 розділу І Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи“ та Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень абзацу першого підпункту 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України.

Суд прийняв Ухвалу про розгляд справи на пленарному засіданні невідкладно у формі усного слухання.

 

***

 

Конституційний Суд України на засіданні розглянув питання про внесення змін до Положення про Редакційну раду „Вісника Конституційного Суду України“ та зміни у складі Редакційної ради „Вісника Конституційного Суду України“ та прийняв відповідне рішення.

 

***

 

Конституційний Суд України на засіданні розглядав питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо офіційного тлумачення положень пункту 7 частини першої статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення у взаємозв’язку з положеннями частини другої статті 38 цього кодексу.

Суд продовжить розгляд цього питання на одному з наступних засідань.

 

 

12 лютого

 

Судді Конституційного Суду України працювали у колегіях суддів та постійних комісіях, а також готували матеріали справ до розгляду на наступних засіданнях Суду.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України