Хроніка розгляду справ - 9-14 лютого 2015 р.

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

Хроніка розгляду справ

9-14 лютого 2015 р.

 

 

9 лютого

 

Судді Конституційного Суду України працювали у колегіях та постійних комісіях, а також готували матеріали справ для розгляду на наступних засіданнях.

 

 

10 лютого

 

На засіданні Конституційного Суду України прийнято рішення щодо призначення керівника Секретаріату Конституційного Суду України.

 

 

***

Судді Конституційного Суду України на засіданні обговорили положення про постійні комісії Конституційного Суду України та розглянули організаційні питання внутрішньої діяльності Суду.

 

***

 

Друга колегія суддів на засіданні розподілила конституційне звернення, що надійшло до Конституційного Суду України від громадянина Давиденка Костянтина Ярославовича, щодо офіційного тлумачення положень пункту 2 частини першої статті 324 Цивільного процесуального кодексу України у взаємозв’язку з положеннями статей 55, 64, 129 Конституції України та затвердила суддю-доповідача.

 

***

 

Третя  колегія суддів на засіданні розподілила конституційне звернення, що надійшло до Конституційного Суду України від Публічного акціонерного товариства «ПІРЕУС БАНК МКБ», щодо офіційного тлумачення положень статей 251, 252, частини четвертої статті 559 Цивільного кодексу України та затвердила суддю-доповідача.

 

11 лютого

 

Конституційний Суд України на закритій частині пленарного засідання продовжив розгляд справи за конституційним зверненням приватного підприємства "ІМАКС-ВМВ" щодо офіційного тлумачення положень пункту 3 частини першої статті 7 Закону України „Про судовий збір“.

Суд продовжить розгляд цієї справи на одному з наступних пленарних засідань.

 

***

 

Перша колегія суддів на засіданні розподілила конституційне подання, що надійшло до Конституційного Суду України від  47 народних депутатів України, щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частин третьої та шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої та восьмої статті 3, пункту 2 частини п’ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про очищення влади» та затвердила суддю-доповідача.

 

***

 

Перша колегія суддів на засіданні продовжила розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням компанії “Vuldi (UK) Limited”, компанії “Vuldi Clothing Limited”, підприємства “Валді-Україна” щодо офіційного тлумачення положень частини першої статті 53, частини третьої статті 1113 Господарського процесуального кодексу України у взаємозв’язку з окремими положеннями його статей 51, 109, 110, 1113, 1114 цього кодексу, пункту 8 частини третьої статті 129 Конституції України.

Колегія суддів вирішила продовжити розгляд цієї справи на одному з наступних засідань колегії.

 

***

 

Друга колегія суддів на засіданні продовжила розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 57 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України «Про всеукраїнський референдум».

Колегія суддів прийняла ухвалу про відкриття конституційного провадження у цій справі.

 

12 лютого

 

Конституційний Суд України на засіданні розглядав питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням громадянки Кушнір Оксани Олександрівни щодо офіційного тлумачення окремих положень статті 785 Цивільного кодексу України.

Суд продовжить розгляд цього питання на одному з наступних засідань.

 

***

 

Конституційний Суд України на засіданні продовжив розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням громадянина Самардака Мар'яна Михайловича щодо офіційного тлумачення положень частин сьомої, дев'ятої статті 51 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Суд прийняв ухвалу про відмову у відкритті конституційного провадження на підставі пункту 2 статті 45 Закону України „Про Конституційний Суд України“ – невідповідність конституційного звернення вимогам, передбаченим Конституцією України, цим законом.

 

***

        

Перша колегія суддів на засіданні продовжила розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням громадян Толмачова Віктора Павловича та Толмачової Валентини Миколаївни щодо офіційного тлумачення положень частин другої, четвертої статті 7, частини першої статті 8 Житлового кодексу Української РСР та частини другої статті 383 Цивільного кодексу України.

         Ухвалою колегії відмовлено у відкритті конституційного провадження. Здійснюється підготовка справи до розгляду на одному із засідань Суду.

 

***

 

         Перша колегія суддів на засіданні продовжила розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 6 частини першої, пунктів 2, 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України «Про очищення влади».

Колегія суддів прийняла ухвалу про відкриття конституційного провадження у цій справі.

 

13 лютого

 

Перша колегія суддів розподілила звернення Верховної Ради України, що надійшло до Конституційного Суду України, для надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України та суддів (реєстраційний № 1776) вимогам статей 157 та 158 Конституції України та затвердила суддю-доповідача.

 

***

Перша колегія суддів на засіданні продовжила розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням компаній „Vuldi (UK) Limited“, „Vuldi Clothing Limited“, а також підприємства „Валді-Україна“ в особі ліквідатора Мороза Дмитра Анатолійовича щодо офіційного тлумачення положень частини першої статті 53, частини третьої статті 1113 Господарського процесуального кодексу України у взаємозв’язку з окремими положеннями його статей 51, 109, 110, 1113, 1114 цього кодексу, пункту 8 частини третьої статті 129 Конституції України.

Ухвалою колегії відмовлено у відкритті конституційного провадження. Здійснюється підготовка справи до розгляду на одному із засідань Суду.

 

***

 

Друга колегія суддів розподілила конституційне подання, що надійшло до Конституційного Суду України від Дзержинської міської ради, про офіційне тлумачення положень абзацу першого пункту 10 розділу ІІІ „Прикінцеві положення“ Закону України „Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України“ від 28 грудня 2014 року № 76-VIII та затвердила суддю-доповідача.

 

14 лютого

 

Судді Конституційного Суду України працювали у колегіях та постійних комісіях, а також готували матеріали справ для розгляду на наступних засіданнях.

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2023 Конституційний Суд України