Інформація щодо діяльності Конституційного Суду України у червні: проведено 47 засідань та ухвалено 103 акти Суду

Версія для друку

04.07.2022

Конституційний Суд України в умовах воєнного стану і в особливий період продовжує здійснювати конституційні функції. Судді Конституційного Суду України проводять засідання Конституційного Суду України, пленарні засідання і засідання Великої палати та сенатів Суду, а також колегій суддів Суду.

Так, упродовж червня 2022 року Конституційний Суд України провів 47 засідань та ухвалив 103 акти. З них: ухвалено 5 рішень Суду (1 рішення Великої палати, 4 рішення сенатів за результатами розгляду справ за конституційними скаргами), 57 ухвал Великої палати Суду; 7 ухвал сенатів Суду; 29 ухвал колегій суддів Суду та 5 постанов Суду.

Працівники Секретаріату Суду забезпечують виконання покладених завдань в адміністративній будівлі Суду або ж через об’єктивні причини дистанційно відповідно до вимог, визначених у розпорядженні заступника Голови (виконувача обов’язків Голови Конституційного Суду України відповідно до статті 33 Закону України «Про Конституційний Суд України) від 5 квітня 2022 року «Про організацію роботи Конституційного Суду України» та у розпорядженні керівника Секретаріату Суду від 08.04.2022 № 4/04/2022–ОД.

Працівники Секретаріату та патронатні служби суддів забезпечують належну роботу суддів Суду з метою здійснення основних повноважень Конституційного Суду. Зокрема, продовжують готувати матеріали для проведення засідань Суду, приймати та опрацьовувати конституційні скарги, запити на публічну інформацію та звернення, які надходять до Конституційного Суду України, тощо.

Так, у червні поточного року до Суду надійшло 15 конституційних скарг. За результатами їх попередньої перевірки 3 конституційні скарги розподілено суддям-доповідачам. Суб’єктам права на конституційну скаргу повернуто 12 скарг, які за формою не відповідали вимогам Закону України „Про Конституційний Суд України“. Одну раніше зареєстровану конституційну скаргу повернуто суб’єкту права на конституційну скаргу, як повторно надіслану.

Також за цей час Секретаріат Суду підготував та надіслав 28 відповідей на запити на публічну інформацію і звернення громадян.

 

Інформує відділ комунікацій та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України