Конституція і Я: права людини і доступ до них

Версія для друку

На таку тему 14 грудня у Конституційному Суді України відбувся інтерактивний семінар-практикум, який був проведений в межах заходів до Міжнародного дня прав людини для випускників та учнів КПНЗ Київська Мала академія наук учнівської молоді.

Мета заходу – ознайомити молодь з діяльністю Конституційного Суду України, підвищити рівень правової культури та обізнаності про порядок захисту прав і свобод людини і громадянина.

Гості мали нагоду поспілкуватися із суддею Конституційного Суду України Галиною Юровською, суддею КСУ у відставці Іваном Домбровським, першим заступником керівника Секретаріату – керівником Департаменту організаційної роботи Ларисою Бірюк та іншими працівниками Секретаріату Суду.

Так, суддя Суду Галина Юровська розповіла присутнім про свій професійний шлях та детально ознайомила молодь з діяльністю Конституційного Суду України.

У своєму виступі Галина Юровська акцентувала увагу майбутніх правників на рішеннях Конституційного Суду України, конституційних принципах і цінностях, правах і свободах людини і громадянина, які були захищені Конституційним Судом України.

Суддя КСУ у відставці Іван Домбровський, який очолює Асоціацію суддів Конституційного Суду України, розповів про діяльність Асоціації, а також розкрив окремі аспекти звернення до Суду.

Лариса Бірюк, заступник керівника Секретаріату Суду – керівник Департаменту організаційної роботи, у своїй промові, відкриваючи захід, наголосила на важливості захисту прав і свобод людини, в основі яких є повага до гідності людини і, які гарантовані Конституцією України. Кожна правова, демократична держава прагне до створення дієвих інституції, які захищатимуть права та свободи. Конституційний Суд України є однією з таких інституцій, яка покликана не тільки захищати права і основоположні свободи людини і громадянина, але й надавати суспільству відповідь про їх конституційний зміст.

Гостей ознайомили з історією становлення Конституційного Суду України, розповіли про особливості конституційного судочинства в Україні, порядок і підстави звернення до Суду, інститут конституційної скарги як інструмент захисту прав людини. Вони також оглянули виставкову експозицію та зазирнули до зали засідань Великої палати Суду.

Для майбутніх правників було проведено правовий інтерактивний практикум, під час якого вони мали нагоду закріпити отримані знання на практиці та дізнатися більше про свої права та обов’язки. За результатами правової вікторини відбулося нагородження переможців.

Молодь залишилася задоволеною теплим прийомом, спілкуванням із суддями і працівниками Суду та пізнавальною розповіддю про роботу Конституційного Суду України.

   

14.12.2021

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України