Конституційний Суд України відвідала делегація Ради Європи

Версія для друку

Конституційний Суд України відвідала делегація Ради Європи

 

У Конституційному Суді України 5 березня відбулася робоча зустріч делегації Моніторингового комітету Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи з Головою Конституційного Суду України Олександром Тупицьким, заступником Голови КСУ Сергієм Головатим, а також суддями Суду Віктором Городовенком, Віктором Колісником та Олегом Первомайським.

До складу делегації Моніторингового комітету входили співдоповідачі з питань місцевої та регіональної демократії Гудрун Мослер-Тьорнстрьом, Гунн Маріт Хельгесен, секретар Моніторингового комітету Стефані Пуарель, а також член Групи незалежних експертів Європейської хартії місцевого самоврядування Ніколаос-Комнінос Хлепас.

Метою їхнього візиту до Конституційного Суду України було ознайомлення з діяльністю органу конституційної юрисдикції, процедурою внесення змін до Основного Закону держави в частині децентралізації влади, а також ролі Європейської хартії місцевого самоврядування в національному законодавстві.

У цьому контексті гостей поінформували, що до повноважень  Суду належить перевірка законопроектів в частині відповідності  їх Конституції та дотримання прав і свобод людини і громадянина, в тому числі щодо законопроектів, які стосуються децентралізації.

Зокрема, Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький повідомив, що в 2015 році на розгляді Суду перебував проєкт Закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади), який отримав позитивний Висновок Суду. Також він зазначив, що наразі Суд розглядає справу щодо офіційного тлумачення окремих положень Конституції України про здійснення місцевого самоврядування та державної влади в столиці. Жодних інших законопроектів, пов’язаних з децентралізацією влади, в провадженні Конституційного Суду не перебуває, зауважив Олександр Тупицький.

Наприкінці заходу представники місії подякували суддям Конституційного Суду за можливість проведення такої зустрічі та отримання вичерпних відповідей на всі свої запитання.

Довідково: Делегація Моніторингового комітету Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи перебуває в Україні з метою моніторингу процесу імплементації Європейської хартії місцевого самоврядування, ратифікованої Україною у 1997 році.

 

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України